Spravodajstvo

Nová verzia Paintu (Malovania) prichádza na Windows 10 ako univerzálna aplikácia

Vyzerá to tak, že Microsoft útočí na všetkých frontoch a aj na kreatívnom poli sa chystá predstaviť nový MS Paint ako univerzálnu aplikáciu pre Windows 10. Prvý krát si túto aplikáciu všimol uživateľ WalkingCat na twitteri, keď sa Paint objavil v obchode ako univerzálna aplikácia na Windows 10 pod menom New Paint (Nové Malovanie). Neskôr po upozornení bola táto aplikácia premenovaná na názov „Newcastle“ vo Windows obchode a popis bol zmenený na históriu futbalového klubu Newcastle United. Aplikácia sa v tejto dobe nedá stiahnuť.

Ale predtým ako bola aplikácia Paint takto zablokovaná, tak sa portálu MSPowerUser podarilo nový Paint stiahnúť a vyskúšať ho. Predpokladá sa, že nový Paint bude súčasťou výročnej aplikácie spolu s ďalšími aplikáciami ako sú XPS Viewer, Windows Fax and Scan, Microsoft Character Map a Wordpad, ktoré sú zatiaľ uvedené v Microsoft obchode, ale tiež sa nedajú stiahnúť.

Nižšie vám prinášame obrázky nového Paintu z portálu MSPowerUser, ktorý stihol vyskúšať túto apku, kým nebola stiahnutá.

 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close