Nová verzia Mobilných služieb Huawei je dostupná už aj mimo domácej Číny

Huawei aktualizoval Mobilné služby Huawei na verziu 4.0, ktorá je už prístupná širšiemu spektru vývojárov, ako tomu bolo doposiaľ.

Huawei AppGallery
Zdroj: Vosveteit.sk

Ešte koncom decembra sme Vám priniesli správy, v ktorých sme Vás informovali o tom, že spoločnosť Huawei sprístupňuje Mobilne služby Huawei vo vybraných regiónoch, obzvlášť v ázijských krajinách. Pomocou týchto služieb spoločnosť chce nahradiť Mobilné služby spoločnosti Google. Huawei sa v tento krok rozhodol z dôvodu pretrvávajúcich sankcií zo strany americkej vlády, ktoré obmedzujú spoločnosti využívanie produktov a služieb, ktoré sú pôvodom z USA. Preložené do ľudskej reči, Huawei nemôže bez povolenia americkej vlády využívať v novopredstavených zariadeniach napríklad služby spoločnosti Google.

Spoločnosť Huawei prostredníctvom sociálnej sieti Twitter oznámila dostupnosť novej verzie Huawei Mobile Services (Mobilné služby Huawei / HMS) vo verzii 4.0, ktoré je už dostupná v globálnom meradle. Informuje o tom portál Huaweicentral.com. HMS je otvorená knižnica vývojárskych nástrojov, ktoré umožňujú vývojárov  prispôsobiť ich aplikácie pre obchod s aplikáciami a hrami spoločnosti Huawei.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V súčasnosti HMS Core Kit poskytuje vývojárom prístup k 24 sadám HMS Core, 55 službám a 997 API (pozn. redakcie: API je rozhranie pre vývojárov). Vrátane služieb, ako sú nákupy v aplikácii, prihlasovacie údaje účtu a herné služby, oznámenia Push, Analytics, speňaženie, mapy, poloha a ďalšie.

Prečo Huawei nahrádza mobilné služby Google?

Ako sme v úvode už spomenuli, tak spoločnosť Huawei je už takmer rok v ekonomickom konflikte s americkou vládou. Tá spoločnosť označuje ako bezpečnostné riziko, a to aj napriek tomu, že verejnosti neposkytla žiadne relevantné dáta. V dôsledku toho spoločnosti Huawei je obmedzené regulárne obchodovanie s americkými spoločnosťami, ako aj s firmami, ktoré využívajú technológie Američanov. Opatrenia sa týkajú hlavne novopredstavených produktov. Spoločnosť Huawei v dôsledku týchto sankcií sa rozhodla nahradiť Mobilné služby Google, ktoré nemôže aktívne využívať za svoje riešenie. Cieľom je, aby spoločnosť naplnila svoj vlastný obchod aplikáciami a hrami a tak mohla spoločnosť doručiť plnohodnotný zážitok z používania svojich zariadení.

Len pre zaujímavosť, len pár dní dozadu spoločnosť ohlásila, že nahrádza službu Google Mapy za riešenie od konkurenčnej spoločnosti TomTom, ktorá sa stane oficiálnou navigáciou smartfónov Huawei a Honor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre