ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nová Opera 55 pre Android smartfóny dostáva plne prispôsobiteľný Tmavý režim. Pozrite sa ako vyzerá

Prehliadač Opera pre Android smartfóny bol aktualizovaný na verziu 55. Dostáva viacero funkcií, vrátane plne prispôsobiteľného Tmavého režimu.

Nová verzia internetového prehliadača Opera 55, ktorá je dostupná už aj v našom regióne, dostala viacero nových funkcionalít so sústredením na prispôsobenie Tmavého režimu.

Prispôsobiteľný Tmavý režim

Opera po novom umožňuje kompletne si prispôsobiť Tmavý režim. Konkrétne umožňuje automatické zapnutie, v určitom časovom intervale, možnosť úpravy farebnej schémy, ako aj podsvietenia. Okrem toho, v prípade nočného režime, aplikácia prepne kompletne vzhľad webstránok do čiernej farby, ako to vyzerá v praxi, si môžete pozrieť nižšie na obrázkoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Opera 65 pre Android_Tmavy rezim
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem možnosti prispôsobenia Tmavého režimu, v  aplikácii sa objavila aj možnosť stlmenia podsvietenia klávesnice, ktorú bežné prepnutie režimov nezmení. Ako vyzerá stmavená klávesnica môžete vidieť nižšie.

Opera Tmavy Rezim - prekrytie klavesnice
Zdroj: Vosveteit.sk

Túto možnosť prispôsobenia nájdete v rovnakej sekcii ako v prípade zapnutia Tmavého režimu. Vyžaduje si však dodatočné systémové povolenia, aby bola aplikácia schopná prekryť systémovú klávesnicu. Jednou z ďalších funkcií, ktorá pribudla je rýchlejšie prepínanie medzi viacerými oknami. Tak ako v prípade prehliadača Google Chrome, tak aj v Opere môžete prepínať medzi oknami jemným potiahnutím prsta po panely nástrojov.

Prehadzovanie medzi oknami Opera
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalej, v rámci aplikácie došlo k redizajnu a úprave úvodnej obrazovky. V rámci nej môžete vidieť prehľad článkov, ktoré sa Vám otvárajú v rámci čítačky. Jedná sa o celkom dobrú funkciu, bohužiaľ však pri lúskaní sa dostupnými regiónmi, Slovensko chýba. Nám „najbližší“ región, ktorý je dostupný, je Česko.

Opera 55 novy dizajn sprav a citacka sprav
Zdroj: Vosveteit.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close