ANDROID

Nová chyba v Androide môže ohroziť nie len Váš smartfón, ale aj celú WiFi sieť

V mobilnom operačnom systéme Android bola len prednedávnom objavená ďalšia závažná chyba. Závažná zraniteľnosť dokáže aplikáciám umožniť obídenie kontroly pripojenia, vďaka čomu následne získa prístup ku informáciám o pripojení a o ostatných zariadeniach v sieti.

Zraniteľné sú takmer všetky verzie Androidu

Novoobjavená chyba sa týka všetkých verzií operačného systému Android, s výnimkou najnovšieho Androidu 9 Pie. Spoločnosť Google o tomto probléme zjavne vedela a v prípade Androidu Pie sa s ním vysporiadala ešte pred jeho oficiálnym uvoľnením, no so staršími verziami podobné úmysly nemá. Podľa dostupných informácií nebude spoločnosť Google túto chybu odstraňovať z predošlých verzií Androidu a tak všetkých používateľov vystaví zbytočnému riziku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V správe od Nightwatch Cybersecurity sa píše: “Dokáže zobraziť informácie o zariadení a všetkých spustených aplikáciách. To taktiež zahŕňa aj informácie o sieti WiFi ako jej názov, BSSID, miestne IP adresy, informácie o DNS serveri a MAC adresu. Podvodná aplikácia, ktorá získa prístup ku takýmto informáciám, dokáže identifikovať a lokalizovať hocijaké zariadenie s Androidom. Prístup ku informáciám o sieti taktiež škodlivým aplikáciám umožňuje prístup do miestnej siete, prostredníctvom ktorej dokáže napadnúť aj ostatné zariadenia v sieti.”

Uistite sa o pôvode aplikácií

Informácia o tom, že spoločnosť Google o chybe údajne vie, no nehodlá sa s ňou zaoberať, nás naozaj zarazila. Ak je to naozaj pravda a Google neplánuje chybu odstrániť aj so starších verzií Androidu, odporúčame Vám dávať si naozaj veľký pozor na to, aké aplikácie si na Vaše zariadenia sťahujete.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Android.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close