APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nová beta verzia prehliadača Google Chrome pre Windows 10 konečne prináša tmavý režim

Spoločnosť Google vydala prvotnú beta verziu prehliadača Chrome pre operačný systém Windows 10, ktorá nesie číselné označenie 74. Nový Chrome 74 prichádza s viacerými novými funkciami, medzi ktorými sa nachádza aj vysnívaný tmavý režim. Ako prvý o novinkách informoval zahraničný technologický portál Windowslatest.com.

Doháňanie iných platforiem

Softvérový gigant v tejto oblasti iba dobieha konkurenčné platformy operačného systému Windows 10. Tmavý režim sa totižto už minulý mesiac objavil vo verzii Chrome 73, no iba pre macOS. Pochopiteľne, tmavý režim pre Google Chrome tak nie je úplnou novinkou, z čoho sa odvíjajú aj funkcie, ktoré sme už videli na konkurenčnej platforme. Jednou z výborných funkcií, ktorú určite ocenia aj používatelia Windowsu, je automatické prepnutie prehliadača do tmavého režimu, ak do tmavého režimu prepnete celý operačný systém.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nepozdávajú sa vám pohyblivé prvky na weboch? Google má riešenie

Ďalšou, naozaj zaujímavou novinkou nového Chromu, je funkcia automatického obmedzovania pohyblivých prvkov na webových stránkach, ktoré pohyblivé prvky využívajú.

„Niektorí používatelia hlásili stavy nevoľnosti pri pozeraní sa na paralaxové skrolovanie, približovaní, či iných pohybových efektoch na stránkach. Na obídenie takýchto prvkov poskytujú mnohé operačné systémy, napríklad ako Android, možnosť zníženia pohybu na minimum, „ píše sa v blogu Googlu. V skratke to teda znamená, že ak máte na smartfóne zadanú takúto predvoľbu, Google Chrome bude systémové nastavenia rešpektovať a na zobrazovaných stránkach bude obmedzovať pohyb webových prvkov.

Nový Google Chrome, samozrejme, prinesie obrovskú škálu noviniek, no veľkú časť z nich si jednoducho bežný používateľ ani nevšimne. Ak sa chcete ale o pripravovaných funkciách dozvedieť viac, stačí navštíviť najnovší blog spoločnosti Google, ktorý sa týka práve najnovšej aktualizácie prehliadača Google Chrome beta.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close