SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Nintendo nemá v blízkej dobe záujem priniesť virtuálnu realitu na ich Switch

O tom, že sa doba posúva míľovými krokmi vpred, niet vôbec pochýb. Veľkým hitom sa v poslednej dobe stala virtuálna realita. Môže za to fakt, že sa stala pre užívateľov oveľa dostupnejšia, než tomu bolo predtým. Oculus Rift, Google Daydream View, HTC Vive a mnoho ďalších zariadení prinášajúce virtuálnu realitu si môžete hocikedy zakúpiť za pomerne prijateľnú cenu. Nehovoriac o tom, že virtuálna realita je dostupná aj na herných konzolách. Zatiaľ čo pri Xbox One potrebujete ešte počítač, ktorý to celé utiahne, pri jeho rivalovi od Sony Vám stačí Sony PlayStation VR headset.

zdroj: pixabay.com

Človek by čakal, že sa pokúsia veľké spoločnosti využiť a ďalej vylepšovať tento trend. Opak je však pravdou. Pokiaľ ste majiteľom herného zariadenia Nintendo Switch a dúfali ste, že sa dočkáte podpory virtuálnej reality, ste na omyle. Reggie Fils-Aime, COO a prezident Severoamerickej divízie Nintendo, sa vyjadril: „Problém s virtuálnou realitou je taký, že je tam nedostatok zážitkov, ktoré sú skutočne zábavné.“

Netreba však zúfať. Fils-Aime taktiež povedal, že možnosť VR nie je úplne vylúčená. Zatiaľ však nie je v pláne. Už v minulosti totiž skúšali niečo podobné. Virtual Boy, jedno z prvých VR zariadení, však nepriniesol očakávaný úspech. Posunul však Nintendo v oblasti rozšírenej reality na inú úroveň. Takže sa očakáva, že sa bude Nintendo pohybovať najmä v tejto oblasti.

Na druhú stranu, Nintendo oznámilo, že hra L.A. Noire dostane port. To znamená, že si majitelia Switch-u môžu zväčšiť svoju zbierku o ďalší kvalitný titul.

zdroj: gamezone.com
úvodný obrázok: youtube.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close