Spravodajstvo

Niekoľko noviniek u Slovenských operátorov

Tlak Európskej Únie tlačí na zlepšovanie podmienok pre zákazníkov v každom odvetí, výnimkou mu nieje ani telekomunikačné odvetie. Už dávnejšie sme vám priniesli novinku týkajúcu sa zníženia roamingových poplatkov a dnes už vieme aspoň o ďalších 5 novinkách, ktoré sú už aktuálne, alebo v krátkej budúcnosti budú.

Orange spustil LTE sieť bez poplatkov
Od 7. júla každý, kto má telefón s podporou LTE a je v lokalite, ktorá je pokrytá týmto signálom bude mať možnosť prepnúť telefón z 3G na LTE. Táto novinka sa týka všetkých zákazníkov, ktorý majú paušál. Teoretické rýchlosti, ktoré by ste mali dosiahnuť sú 150Mbit/s a pre sťahovanie 50Mbit/s. LTE technológia je momentálne dostupná pre Bratislavu, Košice, a Banskú Bystricu.

O2 ponúka SMS vo vlastnej sieti zadarmo
O2 má pre nových zákazníkov, ktorí si zakúpili SIM kartu od 13. júla akciu SMS zdarma vo vlastnej sieti po dobu 6 mesiacov. Jedine čo musíte pre to spraviť je si túto službu bezplatne aktivovať.

Po vyčerpaní dát O2 zvýši rýchlosť
V súčasnosti v prípade ak vyčerpáte dáta v niektorom z balíčkov v O2 tak vám rýchlosť klesne na 48kbit/s. Najnovšie správy však hovoria, že do konca tohto leta by sa mala rýchlosť zvýšiť, avšak presne čísla ešte nevieme.

Aj ružový operátor priniesol niekoľko noviniek. Jedna z prvých noviniek je obmedzenie nových aktivácii študentských paušálov a Program 40. Študentský paušál zahŕňal lacný internet. Ďalšou, ale pozitívnou zmenou je, že v prípade ak vyčerpáte dáta, ktoré máte predplatené v paušály tak vám nebudú účtované ďalšie poplatky za surfovanie na internete, ale klesne vám prenosová rýchlosť.

Zdroj: mobilmania.sk, telekom.sk, orange.sk, o2.sk

Zobraziť komentáre
Close
Close