BezpečnosťSpravodajstvo

Neodkladajte poslednú aktualizáciu prehliadača Chrome! Obsahuje závažnú bezpečnostnú chybu

Chyba nesie kódové označenie CVE-2021-21148 a bola označená ako závažná bezpečnostná diera. Spoločnosť však zatiaľ bližšie informácie o nej nezverejnila.

V prípade, ak ste zaevidovalo notifikáciu týkajúcu sa aktualizácie vášho internetového prehliadača Chrome, tak ju dlho neodkladajte. Dôvodom je, že Chrome vo verzii prehliadača 88.0.4324.150 obsahuje závažnú bezpečnostnú chybu, o ktorej Google zatiaľ neprezradil mnoho informácií. Spoločnosť v rámci publikovaného blogu dodáva, že chyba ja prítomnou vo verziách prehliadača pre Windows, Linux a Mac.

Google Chrome aktualizacia prehliadaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Google zatiaľ nezverejnil bližšie podrobnosti

Bližšie správy o tejto chybe je možno dohľadať pod menom CVE-2021-21148. Druhým dychom však treba dodať, že aktuálne dostupné informácie opisujúce vzniknutý problém sú skúpe na podrobnosti. Dôvodom je, že „až do chvíle, kým nebude väčšina používateľov mať aktualizovaný prehliadač“, tak podrobnosti opisujúce chybu budú držané na uzde. Diskrétnosť ohľadne prítomných chýb vo softwari nie je ničím nezvyčajným v prípade novo objavených zraniteľnistí obzvlášť v prípade tých závažnejších.

„Prístup k podrobnostiam o chybách a odkazom bude obmedzený, kým väčšina používateľov nebude mať aktualizovaný prehliadač. Obmedzenia tiež ponecháme, ak chyba bude prítomnou v knižniciach tretích strán, od ktorých závisia ďalšie projekty,..“ píše spoločnosť vo svojom blogu, kde informuje o  bezpečnostnej diere.

Dnes hoci o chybe nevieme veľa informácií, tak podľa dostupných správ má ísť o poškodenia pamäte „heap overflow“ v engine V8 JavaScript. Chyba bola objavená výskumníkom Mattias Buelens a to len 24. januára, teda približne 2 týždne dozadu. Chyba zároveň dostala prívlastok „High“, čo značí, že že ide o závažnú bezpečnostnú dieru.

Via CNET

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close