SpravodajstvoXiaomi

Neočakávaný príchod Redmi 20X? Nie je to však úplne novinka

Redmi 20X sa nečakano objavil na sociálnej sieti u známeho leakera, o aký model ide a čo ponúkne? Sme si istí, že ho už poznáte!

Xiaomi nám v poslednej dobe doručilo viacero zaujímavých kúskov v podobe Mi 11 Ultra či Mi 11 Lite. Svoje však predstavilo i Redmi, ktoré minulý mesiac debutovalo s modelovou radou Redmi K40 a taktiež Redmi Note 10. Práve táto séria nám priniesla hneď 4 modely, medzi ktorými sa vynímal najmä Redmi Note 10 5G, ktorý oslovil najmä fanúšikov 5G konektivity za nízku cenu. 5G verzia smartfónu však bola doteraz dostupná výlučne pre globálny trh, známy leaker Mukul Sharma však zverejnil teaser, na ktorom ho vidíme pod označením Redmi 20X.

Redmi 20X

Už podľa názvu nám tento model pripomína minuloročný Redmi 10X, ktorý sa za hranice Číny nedostal a tak sme len závideli dostupný smartfón od Redmi s AMOLED displejom. Toto označenie je teda typické pre Čínu a inak tomu nebude ani teraz pri modeli Redmi 20X. Pozrite sa na teaser k smartfónu, ktorý Sharma uverejnil na sociálnej sieti Twitter.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Je vám model povedomý? Presne tak, ide o nám dostupný Redmi Note 10 5G ako sme už avizovali na začiatku. Zdá sa teda, že si svoju globálnu unikátnosť dlho neudržal a už čoskoro sa dostane na čínsky trh za cenu v prepočte 129€ pre  verziu 4+128GB.

Európsky model

5G verzia novej „desiatky“ nadchla mnohých už počas predstavovania. Nejde síce o úplne výkonný smartfón, vlastnosťami sa radí skôr k priemeru. Ponúka však masívnu 5000mAh batériu, dostačujúcu 48mpx kameru a 90Hz IPS LCD displej. Niekde sa však kompromisy robiť museli, a tak sa smartfón môže pochváliť veľmi nízkou cenou. O 5G konektivitu sa mu stará čipset z dielne Mediatek, Dimensity 700.

Máte zálusk na takýto pomerne lacný 5G smartfón či radšej ešte investujete do 4G konektivity? Pomaly ale isto sa nám 5G pokrytie rozširuje a mnohí z nás už premýšľajú nad poriadením si modelu s označením 5G. Ak chcete ušetriť, model Redmi Note 10 5G je určite pre vás. Ktorý ste teda tím, 4G či 5G konektivita?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close