NávodySpravodajstvoWindows

NÁVOD | Zmeňte si predvolené aplikácie vo Windows 10

Windows 10 je tu s nami už nejaký ten piatok a spolu s ním tu máme aj desiatky aplikácií, ktoré mnohým nemusia byť po „chuti“, a preto vám prinášame návod ako zmeniť predvolené aplikácie vo Windows 10 na vami požadované programy, ktoré majú byť tými natívnymi.

Návod ako zmeniť predvolené aplikácie vo Windows 10 na iné

1. Ako prvé je potrebné otvoriť si nastavenia počítača (klávesová skratka Win + I), následne kliknite na kolónku systém a predvolené aplikácie (viď prvé dva obrázky nižšie).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

navod ako nastavit predvolene aplikacie vo windows 10_1

navod ako nastavit predvolene aplikacie vo windows 10_2

2. Po otvorení kolónky predvolené aplikácie sa vám zobrazí viacero možností, ktoré budete mať od e-mailu, máp, hudobného prehrávača atď. kde po rozkliknutí ikonky aplikácie (resp. typu súboru) budete mať na výber z nainštalovaných aplikácií v počítači, ktorú chcete nastaviť ako natívnu.navod ako nastavit predvolene aplikacie vo windows 10_3Ak ste v zozname defualtných aplikácií nenašli čo ste hľadali tak nezúfajte. Po skrolovaní v rámci nastavení nižšie nájdete ďalšie možnosti ako zmeniť predvolené aplikácie, napríklad podľa typu súboru, kde budete mať možnosť vybrať predvolenú aplikáciu pre jednotlivé typy súborov (viď obrázok nižšie). 

navod ako nastavit predvolene aplikacie vo windows 10_4

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close