MIUI 12.5 Enhanced mieri do dvoch lacných telefónov: Tieto modely však stále ešte čakajú

MIUI 12.5 Enhanced dnes už nájdeme i v lacnejších smartfónoch z radov Redmi. Niektoré smartfóny však stále na aktualizáciu čakajú.

MIUI 12.5 Enhanced Edition
Zdroj: Xiaomi

MIUI 12.5 Enhanced Edition pomaly prichádza i medzi smartfóny strednej triedy a to i na našom trhu. Svoje o tom vedia i majitelia modelov Redmi 9 a Redmi Note 9, ktoré by sme vedeli zaradiť do nižšej až strednej triedy. Tí v posledných dňoch začali obdržiavať aktualizáciu na spomínanú Enhanced verziu systému, avšak nie vo veľkej miere. Xiaomi začína skúšať, ako sa táto verzia systému bude správať i u menej vybavených modelov a ak všetko pôjde v poriadku, užijeme si ju vo väčšej miere. Ktoré modely tak stále ostáva aktualizovať? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com a my už sa nevieme dočkať, kedy si Enhanced verziu nadstavby vyskúšame aj my.

MIUI 12.5 Enhanced mieri do lacných modelov z radu Redmi

Séria Redmi 9 a základný model Redmi Note 9 by sme určite nemali zaraďovať ďalej, ako k nižšej až strednej triede. Jednoducho ide o modely, ktoré neponúkajú vysoký výkon, čomu sa spoločnosť prispôsobuje. Vzhľadom k optimalizácii výkonu k hradvéru totiž musela z takýchto smartfónov odstrániť niektoré „zbytočné“ funkcie či animácie. Prekvapením však je, že modely získavajú nadstavbu MIUI 12.5 Enhanced medzi prvými, čo určite šokuje nielen majiteľov smartfónov, ale i ostatných fanúšikov spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nadstavba do smartfónov Redmi 9 a Redmi Note 9 zatiaľ prichádza len prostredníctvom testovacieho Mi Pilot programu, resp. vo verzii Stable Beta. Ide o modely bežiace na globálnej verzii nadstavby, teda tej, ktorú označujeme v kóde písmenkami MI. Aktualizáciu pre Redmi 9 nájdeme pod číslom V12.5.3.0.RJCMIXM a MIUI 12.5 Enhanced sa u Redmi Note 9 nachádza ako V12.5.2.0.RJIMIXM. Ak však všetko pôjde hladko ako má, tak sa už čoskoro dočkáme aktualizácie i na našich zariadeniach.

Ktorým smartfónom zatiaľ Enhanced nadstavba chýba?

Ak vás zaujíma, ktoré smartfóny stále na MIUI 12.5 Enhanced čakajú, pozrieme sa na to spoločne. V súčasnosti totiž vieme o niekoľkých modeloch, ktoré sú na zozname, pribúdať však môžu i ďalšie. Ktoré však nájdeme na zozname zatiaľ neaktualizovaných smartfónov v súčasnosti? Pozrite sa na to spolu s nami!

  • Redmi Note 8
  • Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro

Získa váš smartfón ešte aktualizáciu na MIUI 12.5 Enhanced? A vlastní niekto z vás Redmi 9 či Redmi note 9? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mimochodom, pre všetky tieto modely smartfónov možno už dnes stiahnuť Custom ROM s MIUI 12.5 Enhanced.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre