Microsoft vylepšuje Edge. Kopíruje ďalšiu užitočnú funkciu z prehliadača Google Chrome

Ide o funkciu, ktorá nie len šetrí výkon zariadenia, ale aj energiu. Zatiaľ je dostupnou vo verzii prehliadača Edge Canary

Microsoft Edge vs Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Len v priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali o tom, že Microsoft do prehliadača Edge zavádza novú funkciu, ktorú si „zapožičal“ z konkurenčného prehliadača Chrome. Konkrétne sme písali o automatickom generovaní silných hesiel pri registrovaní sa do jednotlivých služieb online služieb. Dnes na povrch vyplávali ďalšie správy, ktoré hovoria o funkcii, o ktorej sme mohli už v minulosti poču rovnako v spojitosti s prehliadačom Chrome. Na tému upozorňuje portál mspoweruser.com.

Edge bude „šetriť“ výkon a energiu zariadenia

Portál konkrétne poukazuje na funkciu, pomocou ktorej by mohlo dôjsť k zníženiu vyťaženia výkonu zariadenia a k úspore energii.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft konkrétne pracuje na funkcii prehliadača s názvom „Sleeping Tabs“, teda „Spiace okná“. Ako už asi tušíte, tak táto funkcia bude schopná neaktívne okná uviesť do režimu spánku. Funkcia bola objavená v rámci verzie prehliadača Microsoft Canary 87.0.643.0. Nájsť ju je možné pod kolónkou „Enable Sleeping Tabs“ (Zapnúť spacie okná). Dostupné sú aj ďalšie funkcie „Enable immediate timeout for Sleeping Tabs“ (Povoliť okamžitý časový limit pre spiace karty) a „Sleeping Tabs use observed site characteristics heuristics“ (Spiace karty používajú heuristiku sledovaných charakteristík stránok).

spacie karty_microsoft Edge
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak by ste si chceli túto funkciu aktivovať už dnes, tak môžete tak spraviť pomocou experimentálnych funkcií, ktoré vyvoláte pomocou adresy edge://flags/. Nezabudnite však, že potrebujete využívať prehliadač vo verzii Canary.

Mimochodom, následne si môžete režim spánku prispôsobiť prostredníctvom nastavení prehliadača – edge://settings/system (v prípade, ak ste zapli okamžité uspanie prostredníctvom experimentálnych nastavení, tak budete mať prednastavenú možnosť „Okamžite“).

vypnutie aktivity kariet prehliadaca na pozadi
Zdroj: Vosveteit.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre