SpravodajstvoWindows

Microsoft už o rok definitívne ukončí podporu operačného systému Windows 7

Ešte stále používate starší operačný systém Windows 7 od Microsoftu? Ak áno, majte sa na pozore a perspektívne pokukávajte po novom zariadení, poprípade na upgrade na novšiu verziu Windowsu. Operačný systém Windows 7 totižto už o rok stratí akúkoľvek podporu.

14. januára 2020

Dátum uvedený vyššie si dobre zapamätajte. Microsoft totižto presne o rok ukončí akúkoľvek podporu staršieho Windowsu 7. Tento operačný systém stratil hlavnú podporu ešte v januári 2015, no vďaka rozšírenej podpore bola distribúcia aktualizácií predlžená až do začiatku budúceho roku. Po tomto dátume ale žiadne nové aktualizácie neočakávajte.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výstraha pred potencionálnym rizikom

Ukončenie podpory zahŕňa akúkoľvek distribúciu aktualizácií, či už vylepšovacích, opravných alebo bezpečnostných. Tým pádom vás musíme upozorniť na potencionálne bezpečnostné riziko, ktoré môže hroziť po ukončení podpory. Systém tak bude oveľa náchylnejší na akékoľvek exploity, ktoré v ňom budú objavené.

Ďalší na rade je Windows 8

Ďalším operačným systémom na rade je pochopiteľne Windows 8, ktorého rozšírená podpora bude ukončená v januári 2023. Za zmienku určite stojí aj fakt, že Microsoft Store už od vývojárov dlhšiu dobu neprijíma akékoľvek nové aplikácie pre Windows 8 / 8.1.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close