SpravodajstvoTechnológieWindows

Microsoft tvrdí, že NSA už Windows nebude zneužívať na špehovanie

Špehovanie je dlho diskutovaná téma a to hlavne v online prostredí, kde je táto problematika asi najvýraznejšia. Častokrát sa stretávame so správami, že o nás jedna či druhá spoločnosť zbiera dáta, či už na analýzu a zlepšovanie svojich produktov, ako je to napríklad v prípade chytrých televízií od Samsungu či na lepšie targetovanie reklám ako to robí Google.

Hoci aj Microsoft zbiera o svojich používateľoch veľké množstvo dát, ale nemožno jej vyčítať, že v poslednej dobe sa snaží minimálne tretím stranám obmedziť tieto možnosti. Najnovším takýmto dôkazom je aj zaplátanie viacerých kritických miest v rámci Windowsu, ktoré využívala Národná bezpečnostná agentúra (NSA) na údajné špehovanie používateľov, na ktoré upozornila nedávno hackerská skupina, ktorá si hovorí „Shadow Brokers“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Philip Misner, jeden z bezpečnostných pracovníkov Microsoftu povedal:

„Väčšinou išlo o medzery spadajúce do kategórie rizík, ktoré sme už skôr zaplátali v rámci našich ďalších produktov,…“ zároveň dodal aj na základe odhalenia hackerskej skupiny, že: „Používatelia Windows 7 a novších, respektíve Exchange 2010 a novších, nie sú v ohrození. Tí, ktorí používajú staršie verzie týchto produktov, by si ich mali aktualizovať na novšie, aby mohli byť zahrnutí do našej podpory…“ pričom dodal: „ „Zneužtie chýb ve Windows 10 je výrazně tažšie ako v prípade Windows 7,…“.

Zdroj: Computerword, vlastný (úvodný obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close