SpravodajstvoTechnológie

Microsoft bojuje s rakovinou. Odstrániť ju chce do 10 rokov

Microsoft je technologický gigant, ktorý pre väčšinu ľudí je skôr známy ako producent softwarových riešení a to najme operačného systému Windows (či už v PC alebo v mobilnej verzii), kancelárskeho balíčka Office 365  a ďalších aplikácií, ktoré používame na dennej báze, ale vedeli ste že „chápadla“ tohto koncernu siahajú oveľa ďalej?

Redmonšťania majú „prsty“ v oveľa širšom spektre projektov ako by sa na prvýkrát mohlo zdať a jedným z nich je spoločnosť Biological Computing lab, ktorý nie len že zbiera, ale aj  spracováva tisícky dát s cieľom dozvedieť sa viac o živých bunkách. Jednoducho, Microsoft chce porozumieť aj „ľudskému“ telu. A medzi najnovšie projekty Microsoftu v oblasti zdravotníctva stojí práve za štúdiom ľudských buniek  a ich množením, a „rozhodnutím sa“ premeniť na rakovinové. Cieľom tohto konkrétneho projektu je vybudovať takú DNA, ktorá by dokázala detektovať a následne nejako interagovať, možno aj zničiť rakovinové bunky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Andrew Philips, ktorý stojí za týmto výskumom povedal:

Je to beh na dlhú trať, ale… Myslím si, že technicky to bude možné za 5 až 10 rokov vložiť malý molekulárny systém, ktorý dokáže detektovať choroby.

Dr. Jasmin Fisher, senior výskumník a profesor Cambridge Universirty povedal:

Ak budeme môcť kontrolovať a regulovať rakovinu, potom sa stane z nej chronická choroba a problém bude vyriešený. Myslím si, že to bude možné pre nejaké druhy rakoviny do 5 rokov, najneskôr do dekády. Potom to bude pravdepodobne storočie bez rakoviny.

Biological Computing Lab existuje už 9 rokov a výsledky výskumného tímu sú viac menej známe len vo vedeckej komunite. Avšak pevne veríme, že čoskoro o ich úspechoch sa dozvieme viac aj my, bežní ľudia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close