Spravodajstvo

Microsoft sa po 17 rokoch stal opäť spoločnosťou s trhovou hodnotou 500 miliárd dolárov

Prekročenú 500 miliardovú hranicu hodnoty spoločnosti naposledy Microsoft zaznamenal ešte v roku 2000, kedy bol internet viac menej ešte len v „plienkach“, od vtedy hodnota spoločnosti kolísala, avšak väčšinou smerom na dol. To sa však všetko zmenilo v tomto roku, kedy trhová hodnota spoločnosti opäť prekročila 500 miliardovú hranicu.

Microsoft tomuto rastu môže vďačiť najme Satya Nadellovi, ktorý vystriedal v roku 2014 Steve Ballmera. Trhová hodnota spoločnosti sa vtedy odhadovala na 315 miliárd dolárov. Satya hoci bol (aj je?) kritizovaný za mobilnú divíziu spoločnosti, tak to sa nedá povedať o ostatných odvetiach kde Microsoft pôsobí. Príkladom môže byť líniová séria výrobkov Surface, vedúce postavenie v oblasti Cloud služieb či akvizícia gigantov ako LinkedIn a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na druhej strane treba však povedať, že hoci Microsoftu sa darí vo viacerých segmentov podnikania, tak stále má koho doháňať. Napríklad hodnota amerického Apple sa odhaduje na 642 miliárd alebo takej spoločnosti Alphabet (Google) sa odhaduje na 570 miliárd dolárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close