Spravodajstvo

Microsoft odporúča, nepoužívajte už naďalej Internet Explorer. Presedlajte na novšie internetové prehliadače

Medzi bežnými „smrteľníkmi“ koluje viacero vtipov, týkajúcich sa internetového prehliadača Internet Explorer. Jedným z tých najčastejších je, že slúži len na to, aby si používateľ stiahol „skutočný“ internetový prehliadač. V praxi to asi aj tak funguje.

Microsoft radí, aby ste už nepoužívali Internet Explorer

Veľký zlom v popularite internetového prehliadača nastal pár rokov dozadu, kedy Microsoft predstavil nový a modernejší prehliadač Microsoft Edge spolu s Windowsom 10. Od toho momentu spoločnosť začala masovo propagovať nový prehliadač, ale úspech sa nedostavil. Na druhej strane popularita internetového prehliadača Explorer začala strmým pádom klesať.  Aktuálne ho používa približne 8% používateľov. Veľkú časť z nich tvoria firemní zákazníci. A práve pre nich je primárne určené stanovisko, v ktorom im radí, aby presedlali na iný modernejší internetový prehliadač.

„…Nepodporujeme nové webové štandardy, ale aj napriek tomu zatiaľ väčšina stránok funguje dobre, avšak v skutočnosti developeri už netestujú Internet Explorer. Testujú moderné internetové prehliadače. Takže ak by sme pokračovali v našom predchádzajúcom prístupe, tak by to skončilo tak, že už nebudete mať optimalizované to čo máte a nebudete môcť používať nové aplikácie. Keďže nové aplikácie prichádzajú s väčšou frekvenciou, tak vám chceme pomôcť a zároveň zabrániť tomu, aby ste museli postupne opúšťať veľkú časť webu.“

Microsoft týmto krokom dáva jasne najavo, že internetový prehliadač Internet Explorer melie z posledného a mnoho vývojárov ho už nepokladá za podstatný a sústreďuje sa na iné internetové prehliadače, ktoré sú dominantnejšie.

Zdroj: via mspoweruser.com/

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close