Microsoft pracuje na inPrivete móde vo Windowse 10. Fungovať bude ako inkognito mód v prehliadači

Windows 10 redstone
Zdroj: Vosveteit.sk

Microsoft aktuálne pilne pracuje na ďalšej veľkej aktualizácii Redstone 5, ktorá by mala prísť už o niekoľko mesiacov. To však neznzmané, že sa nepozerá aj do vzdialenejšej budúcnosti. Reč je konkrétne o obnásledujúcej veľkej aktualizácii s kódovým označením „19H1“, ktorá je aktuálne dostupná v rámci okruhu Windows Insider – Ahead.

Aktualizácia je zatiaľ plánovaná na jeseň budúceho roku a mala by priniesť viacero vylepšení. Jednou z nich podľa najnovších správ je takzvaný „inPrivite Desktop mód“, pod ktorým si môžete predstaviť inkognito mód internetového prehliadača, avšak v tomto prípade sa jedná o samotné rozhranie systému. Okrem toho tento mód by mal poskytnúť funkciu podobnú virtuálnym prostrediam, ktoré budú fyzický oddelené od samotného jadra Windowsu. Znamená to, že napríklad v rámci tohto módu budete môcť spúšťať a testovať rôzne aplikácie, ktoré v prípade ak by obsahovali škodlivý software ta váš počítač tým nebude zasiahnutý.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
InPrivate mód vo Windows 10
Zdroj: WindowsLatest.com

„InPrivate Desktop (Náhľad) poskytuje administrátorom možnosť spustenia oddeleného okna od systému pre bezpečné, jednorazové spustenie nedôveryhodného softvéru…“, hovorú Microsoft

Minimálne hardwarové požiadavky na tento mód budú najmenej 4GB RAM, 5GB úložného priestoru a procesor s aspoň 2 jadrami a hypervisorovými schopnosťami povolenými v systéme BIOS.

Zdroj: windowslatest.com , úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre