Windows

Microsoft po rokoch konečne odstránil najnepríjemnejšiu chybu Windows Update. Koniec nečakaným reštartom!

Spoločnosť Microsoft počas včerajšieho dňa vypustila do obehu dve nové aktualizácie operačného systému Windows 10. Jedná sa o novú aktualizáciu s označením buildu 17723 pre Insiderov vo Fast Ringu a o nový build 18204 pre Insiderov v okruhu Skip Ahead. Obe aktualizácie prichádzajú s viacerými novinkami, či už ohľadom dizajnu, nastavení, alebo čisto používania systému. Odhliadnúc od všetkých ostatných zmien, Microsoft konečne prišiel s napravením dlhoročnej chyby operačného systému Windows a tým sú neočakávané reštarty systému pri aktualizovaní. Tento problém sa často vyskytoval v najnovšej verzii Windowsu aj napriek tomu, že už dlho bola jeho súčasťou možnosť okamžitého reštartovania, reštartovania vo vybraný čas, alebo dokonca reštartovania mimo aktívnych hodín. Microsoft konečne výrazne pozmenil rebootovaciu logiku systému, čo by malo konečne skončiť neočakávané reštartovanie zariadenia, ktoré často viedlo ku strate údajov alebo rozpracovaným projektom.

Nový prediktívny model pobeží aj vďaka výbornej cloudovej infraštruktúre

„Naučili sme náš prediktívny model presne predpovedať, kedy je ten správny čas na reštartovanie zariadenia. Znamená to, že budeme nielen kontrolovať, či momentálne pracujete na počítači alebo máte rozpracovaný projekt, ale budeme sledovať aj to, či ste si momentálne odskočili iba na kávičku a vrátite sa krátko po nej, „ píše sa na stránkach Microsoftu. Podľa informácií od Microsoftu, bol nový model skúšaný na interných zariadeniach. Insideri budú mať k dispozícii aj fórum spätnej väzby, kde by mali pravidelne pridávať svoje skúsenosti ohľadom nového modelu. Ten sa má časom vyvinúť tak, aby bol dokonalý aj pre bežných používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pokiaľ si chcete o novom prediktívnom modeli, alebo o nových aktualizáciách prečítať viac, stačí ak navštívite oficiálne stránky Windows Blogs.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close