SpravodajstvoWindows

Microsoft omylom vyradil niektorých Windows Insiderov. Môže za to zatiaľ neznáma chyba v systéme

August 2017 bol pre operačný systém Windows 10 naozaj podstatný mesiac. Microsoft nám v auguste predstavil ďalší Windows Insider okruh, ktorý všetci dobre poznáme pod názvom Skip Ahead. Insideri v okruhu Skip Ahead dostávajú najnovšie buildy úplne v počiatočnom štádiu, takže sa vývoj aktualizácií pre klasických používateľov ešte viacej urýchľuje a vylepšuje. S týmto okruhom sa doposiaľ nespájali žiadne problémy a Insideri boli väčšinu času naozaj spokojní. Microsoft pred pár dňami ale nechcene odstránil veľké množstvo používateľov z okruhu Skip Ahead.

Nebol to úmysel

Množstvo Windows Insiderov v okruhu Skip Ahead v posledných dňoch obdržalo notifikáciu o tom, že ich nastavenia Windows Insider obsahu boli vrátené do pôvodného stavu a ich systém bol downgradeovaný na nižší okruh, čiže Windows Insider Fast Ring. V Microsofte túto chybu objavili na počudovanie celkom skoro, potvrdila to aj samotná Dona Sarkar, vedúca celého Windows Insider programu pre Windows 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po jej Tweete sa Insideri dočkali aj oficiálneho vyhlásenia zo strany Microsoftu, ktoré sa objavilo na Twitteri Windows Insider. V Tweete sa píše, že sa na odstránení tejto chyby aktívne pracuje a pokiaľ budú mať nové informácie o tejto chybe, určite používateľov oboznámia s tým, o čo vlastne ide.

Po pár hodinách sa na opäť tom istom Twitteri objavili „dobré správy“. Tím vývojárov v Microsofte prišiel na pôvodnú príčinu tejto chyby a aktívne sa podieľali na oprave kódu. Dalo by sa polemizovať o tom, či sa jedná o dobré správy, no nechajme to radšej tak.

Zasiahnutí Windows Insideri by v blízkej budúcnosti mali očakávať takzvaný „hotfix“, ktorý by mal túto nepríjemnú chybu odstrániť a používateľov by mal automaticky premiestniť naspäť do okruhu Skip Ahead aj s ich pôvodnými nastaveniami.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close