Microsoft odhalil funkciu správy výkonu pre Windows 10 Redstone 3

Zdroj: vlastný

Microsoft plánuje s nadchádzajúcou verziou Redstone 3 predstaviť novú hlavnú funkciu pre Windows 10. Tá by mala hlavne ušetriť životnosť batérie na niektorých notebookoch. Túto funkciu dočasne nazvali Power Throttling (v preklade Škrtenie výkonu). Microsoft v skutočnosti experimentoval s Power Throttling už vo Windows 10 Creators Update, ale oficiálne začína až s pripravovanou verziou Redstone 3 v tomto roku.

Power Throttling môže ušetriť až 11% spotreby energie procesorom, ale nebude k dispozícii na všetkých Windows 10 zariadeniach. Funkcia funguje iba na zariadeniach vybavených procesormi Intel Skylake a Kaby Lake, ale časom by mala pribudnúť podpora pre viaceré typy procesorov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Windows blog

Zopár špecifikácií Power Throttling

  • Windows 10 má teraz „sofistikovaný detekčný systém“, ktorý dokáže automaticky zistiť, ktoré aplikácie a úlohy sú pre vás dôležité a tie, ktoré nie sú veľmi dôležité.
  • Na základe dôležitosti určitých úloh pridelí Power Throttling zdroje vášho procesora práve tým dôležitým. Týmto nebudú výkon vášho procesora a batéria zariadenia zbytočne plytvané na niekoľko požadovaných úloh vytvorených napríklad prehliadačom Google Chrome – namiesto toho sa využije tam, kde ho skutočne potrebujete.
  • Pomocou nového posuvníka výkonu vo Windows 10 môžu používatelia úplne zakázať Power Throttling zmenou režimu napájania na „Najlepší výkon“.
  • Avšak najlepšia vec týkajúca sa Power Throttling je, že ju môžete zakázať pre niektoré aplikácie.Prejdite do aplikácie Nastavenia (Nastavenia> Systém> Batéria) a zakážte Power Throttling pre ľubovoľnú aplikáciu.

Power Throttling príde s aktualizáciou Windows 10 Redstone 3 na jeseň. Windows Insiders si ju môžu vyskúšať v najnovšej verzii Insider Preview release už teraz.

Zdroj: blogs.windows.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre