Spravodajstvo

Microsoft Edge získal funkciu, ktorá obmedzuje otravný spam stránok

Je to nástroj, ktorý pomôže zabrániť šíreniu spamu, či škodlivého softwaru

Internetový prehliadač Microsoft Edge prišiel s novou možnosťou schovať upozornenia cudzích stránok, ktoré sa touto cestou snažia presadzovať svoj obsah, alebo dokonca spam.

Tí, ktorí sa ešte s podobnými upozorneniami nestretli, ide o malé vyskakovacie okienko, ktoré vám dá možnosť prihlásiť sa na odber noviniek z daného portálu. Ak potvrdíte, stránka vám následne môže ukazovať nový obsah, aj keď sa na nej nenachádzate, alebo máte vypnutý prehliadač. Píše o tom bleepingcomputer.com. Niektoré webstránky sú však schopné odosielať aj notifikácie, ktoré vôbec nesúvisia s obsahom, o ktoré ste prejavili záujem. Prípadne Vám hneď pri návšteve stránky zobrazujú rôzne reklamy vo vyskakovacích oknách. Napríklad mnoho webstránok so seriálmi a či filmami využívajú túto formu reklamu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Schová vyskakovacie žiadosti o povolenie noviniek

Ide o funkciu, ktorá by vám mohla spôsobiť viaceré nepríjemnosti, pretože sa na internete nachádzajú stránky, ktoré nepatria medzi legitímne. V poslednej dobe sa stalo bežnou praxou pre podvodné stránky používať dialógové okná a notifikácie, na ktoré musíte kliknúť predtým, než sa vám spustí video, alebo si budete môcť stiahnuť súbor.

Microsoft Edge
Príklad podvodnej stránky. Zdroj: bleepingcomputer.com

Po kliknutí na tlačidlo potvrdiť vám tieto podvodné stránky začnú zasielať množstvo nechcených reklám, spojených napríklad s online zoznamkami, pornografickými stránkami, prehliadačovými hrami, alebo aj Malware.

Prehliadač Microsoft Edge ponúka novú možnosť, ktorá vám umožní tieto notifikácie vypnúť. Môžete si ju nastaviť veľmi jednoducho. Otvoríte si nastavenia prehliadača, ktoré nájdete na tlačidle troch vodorovných bodiek v pravom hornom rohu.

Microsoft Edge
Zdroj: vosveteit.sk

Následne nájdite vľavo povolenia pre lokalitu. Potom kliknite na možnosť oznámenia.

Potom zapnite tiché žiadosti týkajúce sa oznámení. Keď túto možnosť zapnete, prehliadač vám už nezobrazí vyskakovacie okno, ktoré od vás bude žiadať povolenie na zasielanie noviniek. Namiesto toho sa vám objaví ikona zvončeka pri URL adrese. Ak si budete želať upozornenie vidieť, kliknite na ikonku zvončeka a otvorí sa vám okno, v ktorom môžete o povolení rozhodnúť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close