SpravodajstvoTechnológie

Microsoft Bing vyhľadávač vám povie, či máte rakovinu pankreasu

Vyhľadávacie enginy sú dobrou cestou ako nájsť obsah,  po ktorom pátrate, či už sa jedná o nejaké informácie, nakupovanie a podobne. Avšak jedného dňa by tieto vyhľadávacie nástroje mohli plniť aj úplne iné úlohy, ktorými by nám mohli prispieť k výraznejšiemu skvalitneniu zdravia napríklad v podobe diagnóz chorôb.

Podľa výskumného tímu Microsoftu, ktorý vedie Dr. Eric Horvitz vyhľadávače majú potenciál nie len na vaše sledovanie, ale aj na včasné varovanie vás pred fyzickými chorobami, na základe vášho vyhľadávania. Možno najviac zaujímavým príkladom bol, keď vyhľadávač Microsoft Bing bol schopný identifikovať diagnózu rakoviny pankreasu, ešte predtým ako fyzicky táto diagnóza prebehla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším úspechom tímu vedeného pod Dr. Horvitzom bolo publikovanie štúdie zaoberajúcej sa touto témou v magazíne The Journal of Oncology Pratice, v ktorom sa píše ako Bing dokáže anonymne zbierať údaje a nájsť možné vzorce, ktoré dokážu identifikovať rakovinu pankreasu a to všetko na základe frekvencie symptómov, ktoré boli vyhľadávané cez Bing.

Ide o celkom zaujímavý projekt, ktorý by v budúcnosti mohol priniesť veľa užitočného a hlavne vďaka rôznym algoritmom, ktoré prebiehajú na pozadí vyhľadávania by mohli včasne identifikovať možné choroby, ktoré nás trápia hoci o nich ešte nevieme.

Uvítali by ste takúto technológiu v praxi?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close