Mi MIX Fold oficiálne: Prvý skladateľný smartfón od Xiaomi je na svete!

Mi MIX Fold je oficiálne predstavený a prinesie toho naozaj veľa. Ste zvedaví? Pozrite sa na informácie priamo z predstavovania!

Mi MIX Fold
Zdroj: Xiaomi

Druhý deň Xiaomi Mega Launch-u začal predstavením vylepšeného Xiaomi loga k jedenástemu výročiu spoločnosti. Avšak okrem neho spoločnosť predstavila dlho očakávaný Mi MIX Fold. Prvý skladateľný smartfón toho bude mať určite veľa na ponúknutie, pozrite sa na jeho špecifikácie!

Skladateľný displej

Rozložený displej ponúkne veľkosť 8,1″. Ide o 2K AMOLED displej s rozlíšením 2480×1860 a veľmi tenkými rámčekmi. Umožňuje multitasking na oboch stranách obrazovky a ich vzájomnú spoluprácu a taktiež tzv. desktop mode, kedy sa smartfón správa ako počítač. Možno otvárať viacero okien či otvoriť menu po vzore OS Windows. Uzatvorený displej prinesie 6,5″ AMOLED s obnovovacou frekvenciou 90Hz. Priestrel pre selfie kameru sa nachádza v pravom hornom rohu. Smartfón sa len tak ľahko nezničí a zvláda až 1 milión zložení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Mi MIX Fold
Zdroj: Xiaomi

Mi MIX Fold

Smartfón poháňa vlajkový čipset Snapdragon 888. Ako už bolo avizované, o snímky sa postará 108mpx hlavný snímač s technológiou Liquid lens. Snímky majú naozaj výbornú kvalitu a hlavnému snímaču sekundujú 8mpx telefoto a 13mpx ultraširoký snímač. K fotografiám tiež dopomáha nový čip od Xiaomi s názvom Surge C1. O selfie snímky sa postará výkonný 20mpx snímač.

O výdrž smartfónu sa postará 5020mAh batéria s rýchlym 67W nabíjaním. Potešia i reproduktory v spolupráci s Harman Kardon, ktoré sa nachádzajú až na 4 miestach. WiFi konektivita v smartfóne Mi MIX Fold je sprostredkovaná najnovšou šiestou generáciou, takže o pripojenie určite neprídete.

Cena a dostupnosť

Dostupnosť smartfónu Mi MIX Fold zatiaľ na globálnom trhu nie je známa. Známe sú ale ceny, kedy za 12+256GB verziu zaplatíte približne 1300€. Vyššia verzia 12+512GB bude dostupná približne 1400€ a predstavená bola i špeciálna keramická verzia s neuveriteľným úložiskom 16+512GB. Tá bude v cene približne 1700€. Veríme, že model bude v predaji už čoskoro a tentoraz Xiaomi nevynechá ani i náš globálny región. Cena sa na globálnom trhu môže však navýšiť.

Oslovil vás nový Mi MIX Fold? A tešíte sa z prvého skladateľného Xiaomi smartfónu? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre