MediaTek Dimensity 1200 je predstavený. Toto je procesor, ktorým chce spoločnosť konkurovať Qualcommu

MediaTek predstavil doposiaľ najvýkonnejší procesor, ktorý kedy vyrobili

MediaTek-Dimensity-1200_mobilny procesor
Zdroj: MediaTek

Spoločnosť MediaTek v súčasnosti patrí medzi najväčších výrobcov mobilných procesorov na svete. Dokonca koncom minulého roka vyplávali na povrch  štatistiky za 3. kvartál 2020, ktoré odhalili, že spoločnosť sa stala svetovou jednotkou v dodávkach mobilných procesorov.

MediaTek Dimensity 1200

Druhým dychom treba dodať, že MediaTek je stále jeden krok za Qualcommom, čo sa týka výkonu. Zatiaľ, čo Qualcomm začiatkom decembra 2020 predstavil procesor Sanpdragon 888 vyrobený 5nm technologickým postupom, tak MediaTek najnovšie predstavil „len“ 6nm procesor. Ide konkrétne o Dimensity 1200.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„MediaTek Dimensity 1200 a 1100 sú najnovšie 5G integrované čipy pre vlajkové lode smartphonov, ktoré umožňujú novú vlnu výnimočných 5G smartphonov s najlepšou AI vo svojej triede, fotoaparátom a multimédiami a poskytujú neuveriteľné zážitky, na ktoré nepochybne urobia dojem. Je to vynikajúca kombinácia, ktorá je zabalená do popredného 6nm dizajnu a umožňuje vám využívať možnosti 5G každý deň na maximum“ hovorí spoločnosť o novo predstavených procesoroch, z ktorých vyčnieva Dimensity 1200.

Nový procesor spoločnosti je vybavený 8-jadrami pričom v hlavnej úlohe nájdeme jadro Cortex-A78 s taktom 3GHz, ktorý je doplnený o trojicu jadier Cortex-A78 s pracovnou frekvenciou 2,6GHz a štvoricou úsporných jadier Cortex-A55 s taktom 2GHz. Procesor je ďalej doplnený o grafický čip Mali-G77 GPU, ktorý podporuje zobrazovaciu frekvenciou displeja až do 168Hz, prípadne 90Hz pri QHD+ rozlíšení, či kamerové snímače s rozlíšením do 200-megapixelov. Druhým dychom však treba dodať, že tento grafický čip sme mohli vidieť pri minuloročných procesoroch Dimensity 1000. 

Samozrejme, nechýba ani podpora 5G sietí s podporou frekvencie sub-6Ghz (bohužiaľ bez podpory rýchlejších mmWave), nahrávanie videí v 4K HDR pri 60 snímkach za sekundy, či podpora Bluetooth 5.2 a Wi-Fi 6.

V každom prípade, mobilný procesor by sme mali vidieť hlavne vo výkonnejších smartfónoch. Jedným z prvých by mal byť Redmi K40, ktorého predstavenie sa očakáva už v priebehu najbližších týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre