SpravodajstvoWindows

Máte Windows 10? Zabudnite na dve veľké aktualizácie systému ročne. Microsoft ohlasuje zmeny

Microsoft aktualizáciou systému Windows 10 21H2 zosúlaďuje frekvenciu veľkých aktualizácií systému s Windows 11.

Microsoft najnovšie oznamuje, že upravuje frekvenciu aktualizácií systému Windows 10 a to tak, aby zodpovedala frekvencii aktualizácií nedávno predstaveného systému Windows 11. Počnúc aktualizáciou 21H2 môžu používatelia Windows 10 očakávať už len jednu veľkú aktualizáciu systému ročne s novými funkciami.

„Prejdeme na novú kadenciu vydania Windows 10, aby sme sa zosúladili s kadenciou Windowsu 11, pričom sa zameriame na ročné vydania aktualizácií funkcií,“ povedal John Cable, viceprezident Microsoftu pre servis a dodávku Windows.“ Ďalšia aktualizácia funkcií systému Windows 10 je naplánovaná na druhú polovicu roku 2022. Do 14. októbra 2025 budeme naďalej podporovať aspoň jednu verziu systému Windows 10.“

Rovnako i servisný kanál, ktorý bol formálne známym ako „polročný“, bol uvoľnením aktualizácie 21H2 premenovaný na „Kanál všeobecnej dostupnosti“, Microsoft v rámci publikovanej správy ďalej prezrádza, že novú aktualizáciu bude sprístupňovať pre koncových používateľov postupne. Inými slovami, systém vám môže, ale i nemusí v tomto momente ponúknuť možnosť aktualizácie.

Aktualizácia 21H2 je dostupnou pre všetkých používateľov s Windows 10 vo verzii 2004 alebo novšou verziou OS. V prípade, ak si chcete skontrolovať dostupnosť aktualizácie, tak si otvorte nastavenia služby Windows Update (Nastavenia > Aktualizácia a zabezpečenie > Windows Update) a vyberte položku Skontrolovať aktualizácie. Microsoft ďalej dodáva, že kompatibilným zariadeniam, môže byť ponúknutá i možnosť aktualizácie na systém Windows 11, a preto si dajte pozor na to, čo odkliknete, ak nechcete systém aktualizovať na novšiu verziu.

Mimochodom, nová verzia OS prináša niekoľko vylepšení. Jednou z nich je napríklad zvýšenie zabezpečenia bezdrôtovej siete a to vďaka presadzovaniu štandardu WPA 3. A preto vám odporúčame aktualizáciu vášho systému dlho neodkladať. Microsoft okrem iného sľubuje najmenej 18 mesačnú podporu tejto verzie OS.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close