SpravodajstvoXiaomi

Majitelia Redmi smartfónov hlásia problémy s ich zapínaním: Čo sa deje?

Redmi, Xiaomi i Poco smartfóny čelia akémusi zdĺhavému procesu zapínania smartfónu. Ide o chybu alebo cielené správanie modelu?

Ak vlastníte smartfón z dielne Xiaomi a ich dcérskych značiek ako je Redmi a Poco, možno ste si všimli, že pri svojom zapínaní smartfón ostáva „zaseknutý“ na logu spoločnosti. Niektorým smartfónom táto fáza zapínania trvá aj desať minút, iné sa dokonca nechcú zapnúť vôbec. Ktoré smartfóny registrujú tento problém so zapínaním a aká môže byť príčina? Portál Piunikaweb.com nám prináša odpovede k nie príliš príjemnej situácii.

Ako zapínanie smartfónu prebieha?

Zapínanie smartfónu je vo väčšine prípadov chvíľková záležitosť. O to rýchlejšie proces prebieha, keď smartfón len reštartujeme. V niektorých prípadoch však tento chvíľkový proces trvá aj niekoľko minút, pričom majitelia smartfónov hlásia dokonca 8-10 minútové „zaseknutie sa“ na logu spoločnosti, kým sa konečne zobrazí uzamknutá obrazovka. I keď tento problém nenastáva pri každom zapínaní, dokáže byť naozaj otravné a niektorých užívateľov vie riadne vystresovať.

Čo by však mohlo byť za týmto problémom? Vo väčšine prípadov ak v systéme nie je žiadny problém a všetko funguje ako má, zapínanie prebehne bez väčších problémov. Ak sa vám teda smartfón zapína dlhšie, ako ste zvyknutí, nemáte sa čoho obávať. Ide len o akúsi fázu „opravovania“ systému a problémových javov. Tá bola zachytená ako v Xiaomi, tak i Redmi a Poco smartfónoch.

Najviac postihnuté sú Redmi smartfóny

Medzi najviac spomínané smartfóny medzi používateľmi sú modely Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro a Poco M2 Pro. To však neznamená, že „problém“ nepostihuje i ostatné modely a takéto správanie občasne registrujeme i u nášho Mi 10T Lite. Podľa všetkého však nepôjde o žiadnu závadu ale naopak, tento proces by mal závady odstraňovať. Na oficiálne vyjadrenie spoločnosti si však radi počkáme a uvidíme, či ide o cielený proces, alebo len náhodné správanie smartfónov.

Evidujete rovnaké situácie i vo vašom smartfóne, alebo zapínanie vášho modelu prebieha hladko? A ak sa to stáva i vám, o ktorý model sa jedná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close