AppleZariadenia

MacBooky dostali novú klávesnicu. Tá by mala raz a navždy odstrániť tento nepríjemný problém…

Spoločnosť Apple pred pár týždňami oficiálne priznala nepríjemné problémy s klávesnicou u aktuálnych MacBookoch Pro či 12″ MacBooku. Viacerí používatelia sa totiž sťažovali na nefunkčnosť kláves potom, ako sa pod tlačidlo dostalo malé zrnko prachu. V podstate len taká banalita spôsobovala, že užívateľ nemohol používať danú klávesu a buď bol nútený vyskúšať prach odstrániť, alebo klávesnicu reklamovať.

Jablčná spoločnosť však potichu pred pár dňami predstavila vynovený model MacBook Pro s 13″ displejom a 15″ displejom, ktorý túto nepríjemnú chybu opravuje. Zahraniční kolegovia skúmali, čo je vlastne za tým, aby sa táto chyba už neobjavila. Výsledkom je, že Apple použil jeden zo svojich patentov a pod klávesou sa nachádza ešte špeciálna vrstva silikónu, ktorá zabraňuje tomu, aby sa tam dostal prach. V podstate sa podľa Applu jedná o ochranný plášť klávesnice.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Apple spustil bezplatný výmenný program…

Je veľmi zaujímavé, že Apple na trhu predával MacBooky s problematickou klávesnicou až tri roky. Jablčná spoločnosť si samozrejme problém priznala a teraz majiteľom týchto MacBookov umožňuje bezplatnú výmenu za novú klávesnicu. Nová generácia MacBooku Pro model 2018, sa do predaja dostane už o niekoľko dní, pričom ceny zostávajú takmer identické s minuloročnými modelmi, akurát majú teraz možnosť užívatelia operačnú pamäť RAM rozšíriť až na 32 GB.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok: pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close