SpravodajstvoTechnológie

Levi’s, výrobca džínsov spojil sily s Google. Predstavili chytrú bundu s podporou technológie „Jacquard“

Svetoznámy výrobca džínsov, spoločnosť Levi’s, predstavila v spolupráci s Google chytrú bundu s technológiou“Jacquard”.

Koncom júla technologický svet prekvapil gadget od spoločnosti Sony, ktorá predstavila “vreckovú klimatizáciu” umiestnenú v košeli. Podľa slov výrobcov je táto klimatizácia schopná ochladiť telo jej nositeľa  o 13 Celzia stupňov (poznámka redakcie: zároveň je schopná aj zohriať telo svojho nositeľa o 8 Celzia stupňov).

Do kategórie výrobcov s chytrým oblečením, ak to tak môžeme nazvať, sa pripája aj známa spoločnosť Levi’s, ktorú pravdepodobne netreba nikomu zvlášť predstavovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Levi’s, ktorá je známa vo svete vďaka výrobe džínsov spojila sily s technologickým gigantom, spoločnosťou Google. Na prvý pohľad sa spojili dve nespojiteľné spoločnosti, ale opak je pravdou. Portál mspoweruser.com  upozorňuje na nový produkt chytrej bundy, ktorý vznikol v spolupráci s vyššie menovanými spoločnosťami.

Chytrá bunda Jacquard

“Pomocou funkcie „Spýtajte sa asistenta“ si môžete vytvoriť  vlastné chytré funkcie. Či už chcete ovládať svoj inteligentný domov, získať informácie o najnovšom basketbalovom skóre alebo len skontrolovať, ako vyzerá dopravná situácia, než vyrazíte na cestu – toto všetko môžete naprogramovať s Jacquard (a ešte oveľa viac!) pomocou jednoduchých gest.”

Táto chytrá bunda funguje na veľmi jednoduchom princípe, má v sebe zabudované zariadenie “Jacquard”, na ktorého vývoji pracovala spoločnosť Google.

chytra bunda Jacquard od Google a Levis aplikacia
Zdroj: Google

Toto drobné zariadenie ďalej reaguje na dotykové gestá. Tie si je možné prispôsobiť pomocou mobilnej aplikácie. Google konkrétne píše:

„Ústrednou súčasťou aktualizovanej platformy Jacquard je naša nová značka Jacquard – ktorá je menšia ako kúsok žuvačky a má výdrž batérie až dva týždne. Vďaka tomu je technológia Jacquard ešte nenápadnejšia v týchto nových pripojených produktoch. Značka sa pripája k našej novo prepracovanej aplikácii Jacquard a umožňuje vám prispôsobiť si šatník s aktiváciou Jacquard tak, aby robil to, čo chcete.“

chytra bunda Jacquard od Google a Levis aplikacia
Zdroj: Google

Čo hovoríte na tento typ produktov, páči sa Vám?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close