Lei Jun potvrdzuje termín, kedy môžeme očakávať príchod MIUI 13

Lei Jun zo Xiaomi potvrdzuje, že nová verzia nadstavby, MIUI 13 je na „dobrej ceste“, aby bola predstavená ešte v tomto roku.

MIUI13_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Posledné dni môžeme o nadstavbe MIUI 13 počuť viac správ, ako inokedy. Dôvodom je, že sa v uplynulých dňoch objavili viaceré podrobnosti o tom, aké funkcie a zmeny nadstavba prinesie. Pôjde napríklad o nový vzhľad widgetov, ktorý ako už dnes vieme, bude v štýle iOS a dizajnového jazyka Material You. Okrem iného očakávame i podporu nových dotykových gest, čo nedávno naznačili zástupcovia spoločnosti. Rovnako generálny riaditeľ spoločnosti len nedávno uviedol, že nová verzia MIUI prinesie vylepšenia, ktoré o nepoznanie vylepšia používateľský zážitok z používania telefónu. Na ďalšie podrobnosti bol však skúpym.

MIUI 13 príde ešte v tomto roku

Najnovšie portál gsmarena.com upozorňuje na to, že Lei Jun potvrdil, že nová verzia nadstavby je dnes na „dobrej ceste“, aby bola predstavená ešte v tomto roku. Rovnako však treba dodať, že Lei neuviedol presný dátum, kedy ukážu širokej verejnosti. Mimochodom, posledné úniky informácií naznačovali, že nadstavba by mohla byť teoreticky predstavená ešte v novembri tohto roka. Nedovolíme si však túto informáciu potvrdiť, že sa tak aj stane. Skôr sa prikláňame k názoru, že spoločnosť predstaví novú verziu nadstavby niekedy na prelome polovice decembra.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samozrejme, ak Xiaomi predstaví MIUI 13, tak pôjde len o čínsku verziu nadstavby a až s niekoľkotýždňovým oneskorením, bude uvedený globálny náprotivok nadstavby.

Lei Jun tiež využil príležitosť, aby zdôraznil optimalizáciu batérie MIUI 12.5, ktorá prispieva k skvelej výdrži batérie Redmi Note 11 Pro.

Nová verzia nadstavby by mala byť distribuovanou pre smartfóny s Androidom 11 a Androidom 12. Kompletný zoznam telefónov, ktoré budú aktualizované, si môžete pozrieť v tomto článku, kde sme sa tejto téme venovali podrobnejšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre