Spravodajstvo

Legalizácia marihuany by mohla mať negatívny vplyv na alkoholový priemysel. Hovorí najnovší report

Pre mnohých marihuana je drogou, ktorá by mala byť zakázaná a pre iných zas zázračná rastlina s takmer nekonečným využitím pričom jej dopestovanie vo väčšine kútov sveta je veľmi jednoduché vzhľadom na to, že sa jedná o rastlinu, ktorej sa darí aj za nie najvhodnejších podmienok. Marihuana, resp. jej plody sa využívajú vo viacerých oblastiach, od výroby textilu až po medicínu.

Akceptovateľnosť marihuany narastá

Hoci vieme o pozitívnych účinkoch ako aj možnostiach využitia tejto rastliny tak aj napriek je stále v mnohých krajinách po celom svete zakázaná. Všetko sa však pomaly, ale isto otáča v prospech tejto rastliny a dnes nájdeme niekoľko lastovičiek kde je táto rastlina akceptovaná vládnymi garnitúrami. Pričom tento zoznam krajín sa postupne rozširuje. Postupná akceptácia tejto rastliny viacerými vládami by mohla mať negatívny dopad na priemysel s alkoholom, myslí si to Brandy Rand, americký prezident spoločnosti International Wine and Spirits Reasearch (IWSR), ktorý zhromažďuje informácie o výrobe alkohole.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Aj napriek tomu, že zatiaľ nie je hlavným prúdom akceptovaný kanabis, tak jeho popularita určite rastie v štátoch, kde je legálna, čo predstavuje riziko pre odvetvie výroby alkoholických nápojov v budúcnosti,…“

V štúdii, ktorú vypracovali so spoločnosťou BDS Analytics (pozn. redakcie: spoločnosť, ktorá sa zameriava na analýzu trhu s kanabisom) prišli k záverom, že v krajinách kde marihuana bola legalizovaná tak jej spotreba sa zvýšila ľuďmi od 21 rokov o 40%. Pričom v dodávajú, že jeho užívanie bude naďalej narastať keď sa rozšíri jeho akceptovateľnosť ako liek.

Štúdia ďalej hovorí o tom, že zvýšenie počtu používateľov kanabisu automaticky neznamená zníženie spotreby alkoholu, ale alkoholový priemysel si musí byť vedomý toho, že toto rastúce odvetvie by mohlo mať nejaký vplyv na spotrebu alkoholu.

„Je dôležité, aby alkoholový výrobcovia venovali pozornosť svojim spotrebiteľom…“, povedala Jessica Lukas z BDS, ktorá ďalej dodala, že: „…uznávajúc, že v niektorých prípadoch môže dôjsť k zníženiu spotreby alkoholu na úkor legálneho kanabisu…“.

Prezidentka BDS, Jessica Lukas to odôvodňuje tým, že spotrebitelia uprednostňujú kanabis pred alkoholom v prípadoch keď hľadajú motiváciu, keď chcú byť viac kreatívnymi, ale aj zo zdravotných dôvodov.

Via Futurism.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close