Spravodajstvo

Ktoré modely smartfónov sú v tomto roku zatiaľ najpredávanejšími? Máte jeden z nich aj vy?

Apple opäť dominuje tomuto rebríčku. Nadpriemerne sa darí ešte spoločnosti Xiaomi. Jedného zástupcu má Samsung. Huawei môže slepo závidieť, do rebríčku sa vôbec nedostal

V prípade najpredávanejších smartfónov minulého roka, dominovala spoločnosť Apple so zariadením iPhone XR. Tento rok to vyzerá tak, že Apple bude opäť dominovať. Spoločnosť compraracciones.com zverejnila predbežné štatistiky, ktoré hovoria o najpredávanejších modeloch smartfónov tohto roka. Dáta nižšie odzrkadľujú prvých 6 mesiacov.

Apple si ide „svoje“ rok čo rok

Rok čo rok tomuto rebríčku dominuje spoločnosť Apple. Hlavným dôvodom, ktorý stojí za týmto úspechom, je relatívne malá rozmanitosť smartfónov s operačným systémom iOS. Ako môžete vidieť nižšie, tak najpredávanejším modelom smartfónu tohto roka, je doposiaľ iPhone 11, z ktorého sa predalo 37,9 milióna kusov. Očakáva sa, že zariadenie si prvenstvo ustráži, a že žiadne zriadenie ho už nepredbehne. Dôvodom je náskok, ktorý predstavuje približne o 26 miliónov predaných viac zariadení pred druhým najpredávanejším modelom smartfónou, ktorým je Galaxy A51 od spoločnosti Samsung.

Ako môžete nižšie vidieť, tak najviac zástupcov v rebríčku 10 najpredávanejších modelov, má spoločnosť Apple, ktorá obsadila 1. (iPhone 11), 5. (iPhone SE 2020), 6. (iPhone XR), 7. (iPhone 11 Pro Max) a 10. priečku (iPhone 11 Pro). Druhou najúspešnejšou spoločnosťou je Xiaomi so 4 zástupcami. Ide konkrétne o 3. (Redmi Note 8), 4. (Redmi Note 8 Pro), 8. (Redmi 8A) a 9. (Redmi 8) priečku. Do rebríčku sa dostala ešte spoločnosť Samsung, ktorá obsadila 2. priečku s modelom zariadenia Galaxy A51.

najpredavanejsie modely smartfonov H1 2020
Zdroj: compraracciones

Spoločnosť compraracciones ďalej píše, že pri pohľade na všetky predaje zariadení podľa značky, tak na globálnom trhu, Samsung spolu s Huawei pokrýva po 20% trhu. Apple pokrýva 14% trhu, Xiaomi pokrýva 10% a Oppo 9% trhu. V prípade pohľadu na sťatistiky len Číny, najväčšieho trhu so smartfónmi na svete, dominantným hráčom je Huawei, ktorý pokrýva 42,6% trhu.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close