SpravodajstvoTechnológie

Krachujúca spoločnosť Toshiby je príležitosťou Microsoftu. Ujme sa jej?

Spoločnosť Toshiba sa snaží čo najrýchlejšie zbaviť svojho NAND biznisu, aby zakryla hlboké straty, ktoré vznikli jej dcérskej spoločnosti Westinghouse Electric Corp., ktorá už skrachovala.

Toshiba má v súčasnosti niekoľko ponúk od firiem ako Western Digital Corp, BroadcomSoftbank a smrtiace konzorcium, ktoré bude pozostávať z technologických gigantov a bude pod vedením spoločnosti Foxconn.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Agentúra Reuters informovala, že okrem Foxconn-u, bude členom konzorcia aj AppleDell. Ďalšie spoločnosti, o ktorých sa predpokladá, že sú na zozname, sú spoločnosti Kingston Technology Co.Amazon. Foxconn taktiež komunikuje so spoločnosťami Google, Microsoft a Cisco. Foxconn charakterizovala konzorcium ako zloženie zákazníkov Toshiba a odmietol, že sa jedná o protimonopolné opatrenia.

Foxconn nie je schopný predložiť ponuku sám, pretože japonská vláda sa obáva prenosu technológie do Číny. Foxconn taktiež dodal, že zaplatí maximálne 40% a Apple má zaplatiť viac ako 20%, pričom tento obchod má hodnotu viac ako 18 miliárd dolárov.

Spoločnosť Microsoft bola v minulosti súčasťou viacerých konzorcií, predovšetkým na nákup IP adries a rôznych patentov. Predpokladá sa, že kúpou Toshiby zabezpečí stály prísun SSD čipov pre Surface zariadenia. Rovnako sa predpokladá, že nezapojenie sa do tohto konzorcia by ohrozilo ich zásobovanie.

Toshiba čoskoro oznámi svojho preferovanému uchádzača a predstavenstvo vymenuje víťaza 15. júna.

zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close