Sponzorovaný obsahSpravodajstvoWindowsZariadenia

TIP REDAKCIE | Kompaktný tablet s FULL HD displejom pod 80 EUR

Dnes sme si v rámci akcie, ktorú pre vás pripravil internetový obchod GearBest.com 2-in-1 zariadení (po kliknutí na odkaz budete presmerovaný na celú ponuku) vybrali šikovného a hlavne kompaktného pomocníka Cube iWork 8 Air s cenovkou, ktorá nezaťaží rodinný rozpočet.

Cube iWork 8 je tablet poháňaný operačným systémom Windows 10 v 64 bitovej verzii. Inými slovami ponúka OS, na ktorý ste zvyknutý už z vášho primárneho zariadenia ako aj prípadne zo smartfónu a tak prináša všetky  z toho plynúce výhody od synchronizácií aplikácií medzi zariadeniami, hlasovej asistentky Cortana až po tisícky aplikácií a hier dostupných vo Windows Store. PS: na zariadeni nájdete predinštalovaný aj operačný systém Android.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Displej s poriadnym rozlíšením

Hlavnou dominantou zariadenia je ako inak displej, ktorý dosahuje veľkosť kompaktných 8“, s technológiou IPS a rozlíšením 1920 x 1200 bodov čo predstavuje hustotu pixelov krásnych 293 ppi. Zároveň výhodou je ako aj desktop verzia operačného systému tak aj tablet mód pre jeho pohodlné ovládanie s reagujúcim až na 5 aktívnych dotykov súčasne. Mimochodom na prednej strane zariadenia nájdete ešte kameru s rozlíšením 2MP.

Poháňa ho procesor Intel

Srdce zariadenia tvorí procesor Intel Cherry Trail Z8300 s technológiou Turbo Boost, ktorá automaticky pretaktuváva procesor podľa aktuálneho vyťaženia od 1.44GHz až po 1.84GHz, výsledkom je šetrenie batérie. Procesoru Intel sekunduje operačná pamäť 2GB, ktorá sa stará  chod multitaskingu a 32GB úložného priestoru s možnosť jeho rozšírenia o ďalších 128GB.

Konektivita nesklame, ale ani nenadchne

V rámci konektivity tablet je vybavený „klasikou“, ktorá vás nesklame ale ani nenadchne. Na zariadení nájdeme sloty ako sú Micro USB, Micro HDMI, Jack na slúchadla či slot na pamäťovú kartu, na druhej strane však treba povedať že chýba dnes veľmi populárny USB – C slot. V rámci konektivity ale ďalej poteší napríklad aj Bluetooth.

Batéria nie je to práve „orechové“

Na záver však treba povedať, že sklamať mnohých môže batéria s kapacitou 3500mAh ktorá bude limitovať využívanie zariadenia na dlhších trasách či výletoch bez dostupnej elektriny. Môžete očakávať totiž výdrž na úrovni 2.5-4.5 hodiny aktívneho využívania, v závislosti od toho čo budete s tabletom vyvádzať.

 

nakupujem-button_1

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close