Spravodajstvo​​Xbox

Koľko bude podľa vás stáť najvýkonnejšia herná konzola na svete od Microsoftu? Analytici v tom majú jasno

8-jadrový procesor zatiaľ neznámej značky pracujúcich na takte 2,3GHz, grafika s 40 špeciálnými výpočtovými jednotkami s výkonom 6 TFLOPS. Inými sovami, 4K so 60FPS, tak to by mala byť najvýkonnejšia herná konzola (Xbox Scorpio) z kuchyne redmotnskej spoločnosti Microsoft, o ktorej sa hovorí už takmer rok.

Pomaly, ale isto sa blíži do pultov predajní, avšak doteraz nebola ohlásená jej cena, a preto sa začali šíriť internetom odhady, ktoré naznačujú koľko by Microsoft prostredníctvom nej mohol vytiahnuť peniažkov z našich peňaženiek.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Viacero analytikov odhaduje, že spodná hranica tohto zariadenia by mohla byť 400-600 dolárov, pričom niektorí z nich idú s cenovkou vyššie. Napríklad Lewis Ward z IDC odhaduje, že cena zariadenia sa bude pohybovať niekde na rozmedzí 650-700 dolárov:

„Odhadujem, že základný hardvér bude stáť okolo 650 dolárov, takže ak chce Microsoft akúkoľvek maržu, Scorpio bude musieť predávať za 700 dolárov alebo viac,“…

Lewis Ward podľa nášho tušenia by nemusel byť ďaleko od pravdy. Zoberme si len cenovky zariadení zo série produktov Surface, ktoré sa pohybujú niekde okolo 800 a viac dolárov, pričom aj tento „kus hardwaru“ častokrát dostáva prívlastok „prémiový“, čo určite aj bude vzhľadom na nevídaný výkon.

Aká cenovka je podľa vás primeraná za najvýkonnejšiu hernú konzolu na svete?

Zdroj: Forbes, vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close