Spravodajstvo

Kaspersky sťahuje protimonopolnú sťažnosť, Microsoft vo Windows 10 vykoná požadované zmeny

Popredný developer antivírusových programov Kaspersky, už celkom dlhú dobu zápasí s Microsoftom a jeho antivírusovým systémom Windows Defender, ktorý je súčasťou operačného systému Windows 10. Už v júli tohto roku sa spoločnosť Kaspersky rozhodla podať protimonopolnú sťažnosť na Microsoft vo viacerých európskych krajinách. Po dvoch mesiacoch sa spoločnosť rozhodla sťažnosť stiahnuť, keďže Microsoft oznámil, že požadované zmeny budú vykonané v nadchádzajúcej aktualizácii Fall Creators Update.

Hlavným problémom bolo uprednostňovanie Windows Defenderu vo Windows 10 zo strany Microsoftu. Pri ukončení predplatného treťostranových antivírusových softwareov sa vo Windowse automaticky zapol Windows Defender. Problémom bolo aj to, že sa software od spoločnosti Kaspersky niekedy sám od seba vymazal, po aktualizovaní Windowsu. Podľa spoločnosti Kaspersky za to môže Microsoft, keďže developerov neupozorňoval na nadchádzajúce aktualizácie. Tým pádom dal developerom nedostatok času pre úplné pripravenie softwareu. Viac o predmete sťažnosti sa dočítate v našom staršom článku.

Microsoft tieto problémy nevylučuje, ale upozorňuje, že iba chránil svojich používateľov pred možnými hrozbami, keď antivírusový software nebol kompatibilný s novou verziou Windowsu alebo používateľovi skončilo jeho predplatné.

Pre upokojenie vzťahov, Microsoft vykoná nasledujúce zmeny, aby v budúcnosti nedošla ku ďalším nezhodám:

  • Microsoft bude užšie spolupracovať s developermi antivírusových programov, aby sa pri problémoch s kompatibilitou čo najrýchlejšie dokázali odstrániť vzniknuté problémy.
  • Microsoft bude developerov antivírusových programov v čas upozorňovať na nadchádzajúce aktualizácie. K dispozícii im má poskytnúť dátumy vydávania ďalších aktualizácií, aby developeri stihli v čas upraviť software.
  • Microsoft povolí developerom používať ich vlastné notifickácie pre upozornenie zákazníka ohľadom ukončenia predplatného.
  • Microsoft zmení, ako Windows upozorní používateľov na expirovanie ich antivírusového programu. Na obrazovke používateľom nebudú vyskakovať notifikácie, ale zobrazené okno sa nezavrie, pokiaľ používateľ neobnoví jeho predplatného alebo nezapne Windows Defender.

Posledné dva body vyzerajú dosť otravne, no Microsoft zrejme nemal na výber. Čo si o týchto zmenách myslíte?

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close