APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

K 10. výročiu narodenín internetový prehliadač Google Chrome dostal nový vzhľad

Je to tu! Google Chrome dostal nový vzhľad. Stalo sa tak k príležitosti 10. výročiu internetového prehliadača.

Google Chrome pred desiatimi rokmi prišiel ako nový „vyzývateľ“ pre dobre zabehnutý Internet Explorer a Firefox. Google Chrome oproti konkurencií bol rýchlejším (s výnimkou Opery) a zároveň ponúkol modernejší vzhľad. Dnes je najrozšírenejším internetovým prehliadačom na svete, ktorý pokrýva zhruba 65% trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google Chrome dostal nový vzhľad

Ak patríte medzi používateľov, ktorí sú zapojení v rámci testovacích zostavení alebo sledujete reporty tak viac menej vás novinky nijako zvlášť neprekvapia. Ak patríte medzi druhú skupinu používateľov tak nový dizajn vychádza z Material Desig 2 Guidelines, teda z dizajnového sprievodcu spoločnosti. Znamená to, že dizajn prehliadača o je o niečo „hladší“ a modernejší s viac zaoblenými rohmi a animáciami. Dočkali sme sa tiež novej palety ikón, vrátanie tapiet či škály farieb.

novy dizajn google chrome
Zdroj: techcrunch.com

Okrem dizajnových zmien internetový prehliadač Google Chrome dostal do vienka aj nové funkcie. Napríklad prehliadač po novom ponúka aktualizovaného správcu hesiel, ktorý dokáže automaticky generovať a následne uložiť silné heslá. Vylepšení sa dočkal aj proces automatického vypisovania formulárov, ktoré si vyžadujú napríklad informácie ako dodacie adresy a informácie o kreditných kartách.

nove funkcie a dizajn google chrome
Zdroj: techcrunch.com

Možno o niečo zaujímavejšou funkciou však je, že v rámci všeobecného poľa pri vypisovaní adries môžete prehľadávať aj aktuálne otvorené karty.

Kompletný prehľad noviniek Vám prinesieme už čoskoro. Hneď ako sa podrobne zoznámime so všetkými novinkami.

Zdroj: TechChrunch.com, úvodný obrázok: Techchrunch.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close