SpravodajstvoTechnológie

Juhokórejský výrobca LG údajne ruší výrobu smartfónov. Čo bude nasledovať?

Ešte pred pár rokmi jeden z najobľúbenejších výrobcov smartfónov ruší svoju výrobu. Nových modelov sa už zrejme nedočkáme.

Spoločnosť LG patrila ešte v minulom roku medzi technologických lídrov v potencionálne novej kategórii smartfónov so skladateľnými a flexibilnými displejmi. V posledných rokoch predstavil juhokórejský výrobca elektroniky hneď niekoľko zaujímavých konceptov, medzi ktoré patrilo aj naozaj technologicky pokročilé zariadenie LG Rollable. Aj tento koncept sa mal na predajných pultoch predstaviť už v tomto roku, no podľa najnovších správ zo zahraničných médií sa nového futuristického zariadenia od LG nedočkáme. Nebude však jediným zariadením, ktoré v tomto roku zrejme na trhu neuvidíme.

Odpredaj mobilnej divízie nedopadol podľa predstáv

Ako informuje zahraničný portál Gizchina.com, spoločnosť LG ešte v minulosti pokukávala po potencionálnych kupcoch svojej mobilnej divízie. Predaj smartfónov spoločnosti LG v posledných rokoch príliš nevynášal, čiže odpredaj mobilnej divízie bol pomerne jasným krokom. Medzi najväčších záujemcov v minulosti patril vietnamský konglomerát VinGroup a spoločnosť Volkswagen. Dohoda medzi oboma stranami sa však nakoniec „nenarodila“ a spoločnosť LG bola dotlačená ku úplne krajnému riešeniu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Pretože konkurencia na globálnom trhu s mobilnými zariadeniami je čoraz silnejšia, je načase, aby spoločnosť LG s chladným úsudkom spravila najlepšiu voľbu. Spoločnosť zvažuje všetky možné opatrenia vrátane predaja, stiahnutia a zmenšenia objemu predaja smartfónov, “ uviedol ešte predčasom CEO LG Electronics Kwon Bong-seok.

V prvej polovici roka sa nových smartfónov určite nedočkáme

I keď stále nie je nič oficiálne, viaceré zahraničné zdroje uvádzajú, že spoločnosť LG minimálne dočasne pozastavuje svoju mobilnú divíziu. Nové smartfóny by sme nemali vidieť minimálne v prvej polovici tohto roka. To sa však nevylučuje s tým, že spoločnosť LG nakoniec úplne zastaví svoju mobilnú divíziu a definitívne ukončí vývoj a výrobu nových smartfónov.

Na oficiálne stanovisko spoločnosti LG si zrejme ešte nejaký ten čas počkáme, no určite nikoho neprekvapí, že spoločnosť LG takmer určite zvažuje ten najhorší možný scenár.

Zdroj: Gizchina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close