Je Mi MIX 4 na ceste? Potvrdený dizajn naznačuje, že áno!

Mi MIX 4 od Xiaomi je jedným z najočakávanejších modelov tohto roku a vďaka odhaleným špecifikáciám to vyzerá, že právom!

Xiaomi Mi Mix 4
Zdroj: Ice Universe (Twitter)

Vrece so Xiaomi smartfónmi sa tento rok riadne roztrhlo a po posledných leakoch od známeho leakera sa zdá, že ďalší príde už čoskoro. Konkrétne ide o model Mi MIX 4, o ktorom sa už dlhšie špekuluje. Xiaomi nám tento rok prisľúbilo dostupný a klasický smartfón zo série Mi MIX tak, ako sériu poznáme už dlhé roky. Model Mi MIX Fold a ani jeho skoršia Alpha teda nebudú riadnymi nástupcami modelu Mi MIX 3. Pravý Mi MIX podľa portálu Gizmochina.com však vyjde už čoskoro.

Prémiový displej

Pripravovaný Mi MIX by však nemal byť len takým obyčajným smartfónom. Xiaomi s líniou Mi MIX rado experimentuje a u modelu Mi MIX 4 tomu nebude inak. Smartfón prinesie naozaj prémiový displej, o akom snívame už dlhú dobu. Pôjde o zakrivený AMOLED panel so selfie kamerou skrytou pod displejom! Xiaomi túto technológiu plánovalo využiť oveľa skôr a tak sa zdá, že sme sa konečne dočkali. Rovnaký displej sme zatiaľ mohli vidieť len u dvoch výrobcov a tými je čínsky ZTE a vietnamský VinSmart. Na snímke od leakera vidíme i fotografiu modelu i keď to je skôr koncept a nerátame s tým, že toto je finálna verzia smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi MIX 4

Model Mi MIX 4 má potvrdených už viacero informácií z pohľadu na hardvér. Okrem displeja teda poznáme prémiový čipset Snapdragon 888, ďalej očakávame rozlíšenie displeja QHD+ a 120Hz obnovovaciu frekvenciu. S ohľadom na vlajkový model Mi 11, nový Mi MIX by mohol priniesť čítačku odtlačkov prstov v displeji a disponovať by mal i funkciou monitorovania srdcového tepu. Oproti vlajkovým modelom by nemal zaostávať ani v oblasti nabíjania a i keď nepoznáme kapacitu batérie, smartfón by mal podporovať ultrarýchle káblové i wireless nabíjanie.

Xiaomi-Mi-MIX-4_1_predna selfie kamera pod displejom
Zdroj: Slashleaks.com

Kamera pod displejom je veľkým lákadlom i keď zakrivený displej je stále neobľúbeným medzi veľkým množstvom používateľov. Siahli by ste po tomto modeli i za cenu zakriveného displeja? A ktorý tábor ste? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre