Apple

iPhony majú problémy s mikrofónom! Apple bude bezplatne opravovať aj iPhony bez záruky

Apple uznal veľký problém, ktorý trápi hneď dva modely iPhonov. Jablčná spoločnosť narazila na problém s mikrofónom, ktorý znemožňuje cez iPhone vôbec telefonovať, keďže mikrofón sa automaticky zablokuje a nefunguje.

Apple si uvedomuje, že sa jedná o vážny problém. Ten začali používatelia hlásiť po nainštalovaní systému iOS 11.3 a novšej verzie. Softvér tak mikrofón na niektorých modeloch iPhone 7 a iPhone 7 Plus sám zablokuje mikrofón a znemožňuje komunikovať prostredníctvom hovorov, keďže účastníka nie je vôbec počuť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Problém trápi majiteľov iPhonu 7 aj iPhonu 7 Plus

Jablčná spoločnosť o probléme vie a intenzívne pracuje na jeho odstránení. Apple navyše informoval už aj autorizované servisy, ktoré musia bezplatne opraviť iPhone 7 a iPhone 7 Plus aj v prípade, že by už smartfón nebol v záruke. Aktuálne nie je k dispozícii žiadne oficiálne stanovisko jablčnej spoločnosti a ani to, či problém zapríčinil softvér alebo hardvér telefónu.

Aktuálne stále čakáme na oficiálne vyjadrenie, v ktorom by Apple priniesol viac informácií o celom probléme. Dovtedy tak majiteľom iPhonov s týmto nepríjemným problémom neostáva nič iné, ako svoj smartfón odniesť na reklamáciu.

Zdroj: Gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close