AppleSpravodajstvo

iOS 13 poskytne funkciu, ktorú mú bude závidieť mnoho používateľov Androidu

Súkromie je čoraz viac dôležitou témou, ktorá zaujíma stále väčšie množstvo ľudí. Dôvody prečo tomu tak je určite netreba nijak špeciálne rozvádzať. Najnovšie, používatelia operačného systému iOS sa môžu tešiť na funkciu, ktorú im bude závidieť veľké množstvo Android fanúšikov.

Novo pripravovaná verzia iOS 13 prinesie viacero inovácií. Jednou z nich je aj monitorovanie polohy používateľov aplikáciami, ktoré budú používatelia po novom pod väčšou kontrolou. Informuje o tom portál 9to5mac.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Používateľom pri využívaní polohy aplikáciami vyskočí okno, ktoré ich bude informovať o tom, že aplikácia využíva ich polohu. Zároveň im vyskočí mapa s údajmi, ktoré sa zaznamenávajú. Ako to v praxi bude vyzerať si môžete pozrieť nižšie na snímke, ktorá zachytáva sledovanie polohy aplikáciou Tesla, ako aj aplikáciou Apple Store.

iOS 13 sledovanie polohy aplikaciami notifikacia
via 9to5mac.com

V oznámení sa okrem zobrazenia mapy zobrazuje aj odôvodnenie aplikácie, ktoré vyžaduje prístup k umiestneniu na pozadí. Toto je vysvetlenie aplikácie Tesla:

„Tesla používa vašu polohu na zobrazenie vašej blízkosti k vášmu vozidlu (zatiaľ čo je aplikácia otvorená) a na optimalizáciu kľúča telefónu na podporovaných vozidlách (zatiaľ čo aplikácia je na pozadí).“

Apple verí, že takto používatelia budú mať oveľa lepší prehľad o tom ako sú zdieľané citlivé dáta. Zároveň v rámci ponuky bola pridaná možnosť „len raz“, ktorá dáva používateľom možnosť obmedzenia sledovania polohy na čas, kedy aplikáciu reálne nevyužívajú. Inými slovami, prostredníctvom tejto funkcie aplikáciu na využívanie sledovania polohy autorizujú iba jednorazovo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close