SpravodajstvoTechnológie

Internet bude čoskoro bezpečnejší. Chrome začne označovať HTTP stránky ako nebezpečné

Začíname v júli, Google Chrome začne označovať všetky HTTP stránky ako „nebezpečné“, informáciu včera zverejnil Emil Schechter, bezpečnostný manažér prehliadača Chrome.

Chrome aktuálne tento typ stránok označuje neutrálnou ikonkou, avšak ak využívate verziu prehliadača 68 alebo vyššiu tak vás bude informovať extra notifikáciou. Zabezpečené stránky protokolom HTTPS internetový prehliadač aktuálne označuje zelenou ikonkou „secure“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google robí radikálny krok. Bude označovať HTTP stránky ako nebezpečné

Google už dlhšiu dobu tlačí ako používateľov tak aj prevádzkovateľov stránok aby svoje stránky zabezpečili lepšie. V priebehu roka 2015 nezabezpečeným stránkam začal znižovať pozície v rámci Google vyhľadávaní.

Zdroj: Google blog

Aktuálne HTTPS zabezpečenie používa 81 stránok zo 100 a väčšina trafficu cez prehliadač Chrome smeruje práve na zabezpečené stránky.  Schechter ďalej dodáva, že veľké množstvo stránok začalo s migráciou v priebehu tohto roka. Zároveň svoje vyjadrenie dopĺňa o to, že predpokladajú, že všetky HTTP stránky budú môcť byť označené ako nebezpečné už od júla.

Na čo slúži HTTPS šifrovanie?

Šifrovanie HTTPS chráni kanál medzi vaším prehliadačom a navštevovanou webovou lokalitou a zabezpečuje, aby nikto v strede nemohol špehovať to čo robíte. Bez tohto šifrovania by niekto, kto má prístup k vášmu smerovaču alebo k poskytovateľovi internetových služieb, mohol napríklad zachytiť informácie odoslané na webové stránky.

Zdroj: Google blog

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close