SpravodajstvoTechnológie

Intel predstavil nové herné procesory Core i9 určené pre laptopy s extrémnym výkonom

Spoločnosť Intel počas včerajška predstavila na konferencií v Čínskom meste Peking novú radu procesorov Intel Core i9 určenú pre laptopy. Spoločne s novým najvýkonnejším procesorom pre laptop predstavil aj ďalšie nové procesory 8. generácie Intel Core i9, i7 a i5. Všetky novo-predstavené procesory sú postavené na platforme Coffee Lake a vyrábajú sa pomocou 14nm++ technológie, ktorá má v tých najextrémnejších prípadoch ponúkať až o 41% viac grafického výkonu, ako predošlé generácie.

Zdroj: Intel

Najvýkonnejší laptopový procesor od Intelu – Intel Core i9-8950HK

Nový procesor bude samozrejme určený iba pre tie najsilnejšie laptopy na trhu. Svoj ohromný výkon ukrýva v 6 jadrách a 12 vláknách. Pri bežnom používaní ide procesor na frekvencii 2,9 GHz, no pri Turbo Booste sa jeho frekvencia dokáže zvýšiť na neuveriteľných 4,8 GHz, čo je na laptop naozaj dosť. Obrovský nárast frekvencie je možný najmä vďaka novej technológii Thermal Velocity Boost, ktorý frekvenciu pri optimálnej teplote a dostatku „šťavy“ posunie o 200 MHz navrch. Samozrejmosťou najnovšej generácie mobilných procesorov je čipset Intel 300 Series, ktorý podporuje Gigabit Wi-Fi pripojenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Technológia Intel Optane bude dostupná pre všetky procesory 8. generácie

Zdroj: Intel

Spoločnosť Intel včera informovala aj o tom, že všetky procesory 8. generácie budú podporovať Intel Optane memory. Intel Optane memory je inteligentný a prispôsobivý systémový akcelerátor pre stolné, ako aj mobilné platformy. Táto technológia zvyšuje výkon a rýchlosť ukladania dát na úložisko typu SATA bez toho, aby došlo ku zníženiu kapacity pamäte. Nové zariadenia s procesormi a technológiou Intel Optane budú rozlíšiteľné hneď na prvý pohľad. Výrobcovia by na zariadenia mali umiestniť iné nálepky s pridaným znakom +. Práve ten má indikovať technológiu Intel Optane memory, ktorá je využitá v danom zariadení.

Zdroj: Intel

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close