Inšpiruje sa Xiaomi u Apple? Mi Notebook Pro je takmer vernou kópiou MacBooku

Mi Notebook Pro by mohol byť lacnejšou a lepšou náhradou MacBooku Air. Ako bude vyzerať kópia od Xiaomi? Pozrite sa na oficiálny teaser!

Apple Xiaomi
Zdroj: Xiaomi, Apple, Vosveteit.sk (koláž)

Lacnejší MacBook Air? Od jablčnej spoločnosti asi ťažko. Ale čo takto MacBook od Xiaomi? Práve Xiaomi prostredníctvom čínskej sociálnej siete Weibo uverejnilo plagát k uvedeniu ich novinky, ktorou je Mi Notebook Pro. A zdá sa, že Xiaomi sa svojou inšpiráciou netají. Nový notebook od Xiaomi má konkurovať práve MacBookom Air. Na plagát upozornil portál Notebookcheck.net.

Inšpirácia z USA

Xiaomi sa nikdy netajilo inšpiráciou práve spoločnosťou Apple a na počiatku ich kariéry bolo Xiaomi nazývané aj čínskym Apple. Mnohé zariadenia boli i dizajnovo podobné a z väčšej diaľky sa dali pokojne zameniť s americkými iPhone. Svedčia o tom i témy v zariadení, vďaka ktorým si domovskú obrazovku môžete vyzdobiť ikonkami či tapetami od Apple. Xiaomi sa nakoniec však rozhodlo ubrať inou cestou a vybudovalo si vlastnú tvár. Teraz sa však zdá, že sa rozhodlo vrátiť ku koreňom a so svojou kópiou MacBooku Air vytrieť Apple zrak. Nový Mi Notebook Pro od Xiaomi by mal byť lacnejší, tenší a výkonnejší ako notebooky od Apple. Aké budú nakoniec výsledky uvidíme už čoskoro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Mi Notebook Pro
Zdroj: Xiaomi

Mi Notebook Pro i „Apple Pencil“?

Okrem očakávaného notebooku, ktorý má konkurovať tým najlepším, čakáme i na predstavenie vlastného stylusu, ktorý by mohol doprevádzať pripravovaný tablet Mi Pad 5 či nejaké zariadenie z modelového radu Mi MIX. Podľa zverejneného nákresu tak bude Mi Notebook Pro dopĺňať i kópia Apple pencil. Práve tento krok môže Xiaomi veľmi pomôcť, keďže sa začína uplatňovať celosvetovo a tradičný a elegantný Apple dizajn je jednoducho pre mohých ľudí drahý.

Xiaomi Stylus
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi nás tento rok zásobuje samými novinkami a Mi Notebook Pro bude dopĺňať naozaj veľké množstvo smartfónov, ktoré sa čoskoro dočkajú svojho uvedenia. Naposledy nám unikli informácie o predstavení Mi 11 Pro a Mi 11 Pro+, ktoré uvidíme ešte tento mesiac.

Schvaľujete u Xiaomi túto inšpiráciu spoločnosťou Apple? Či si myslíte, že by Xiaomi malo zapracovať na svojom vlastnom štýle? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre