SpravodajstvoTechnológieZariadenia

ID overuje totožnosť na bankomatoch v USA!

Možnosť používania smartfónu pri platbe pri pokladni namiesto hmotných kreditných kariet, bola postupne zavedená po celom svete. Technológie akými sú MST (Magnetic Secure Transmission) ktorú podporuje spoločnosť Samsung Pay, sú používané na dokončenie transakcie. Ale populárnejším spôsobom ako dokončiť platby je cez systém NFC.

Ak vlastníte produkt iPhone spoločnosti Apple, ktorý je starší ako iPhone 6, pokiaľ ide o možnosť NFC transakcie, máte smolu. Ale vďaka novému partnerstvu medzi FISPayment Alliance, prichádza dobrá správa aspoň pre majiteľov zariadenia iPhone 5s. Ktorí pri výbere z bankomatu privítajú lepšie zabezpečenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Potvrdenie výberu cez QR kódy

Na kompatibilných bankomatoch, si budú zákazníci môcť skenovať takzvané QR kódy ktoré sa zobrazia na obrazovke bankomatu. A pomocou aplikácie svoj výber potvrdia. Následne budú zákazníci vyzvaní k tomu aby použili dotykový ID na overenie ich totožnosti a dokončenie transakcie. Aj keď tento spôsob je časovo náročnejší ako platba kreditnou kartou, zákazníci môžu svoj výber dokončiť do 10 sekúnd. Odstránenie potreby nosenia kreditnej karty  pomôže znížiť  ich celkové hromadenie.

Od januára 2015, 34 bánk vo viacerých mestách aktívne používa ,,FIS Cardless Cash“ s miliónmi úspešnými prevodmi. FIS Cardless Cash  bude postupne aktivovaná na viac ako  70.000 Alliance bankomatoch po celých Spojených štátoch.

Zdroj: neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close