APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Hudobný prehrávač Groove Music prechádza ďalšími zmenami dizajnu

Aj keď Groove Music už viac nepodporuje platené stremovacie služby, jej vývoj sa stále neukončil. Mnoho ľudí si myslelo práve úplný opak. Microsoft aplikáciu Groove Music považuje za podstatnú časť operačného systému Windows 10 a preto plánuje v budúcnosti aktívne vylepšovať a pridávať nové funkcie do tohto natívneho hudobného prehrávača. Od ukončenia stremovacej služby sme ale moc noviniek nezachytili. Prvé novinky sa do aplikácie dostali len pár týždňov dozadu, no Microsoft chce zjavne s jej vylepšovaním zrýchliť.

Zmeny v aplikácii Groove Music

Nová aktualizácia pre aplikáciu Groove Music prináša ďalšie dizajnové zmeny v aplikácií. Tentokrát sa vzhľad aplikácie mení vďaka prvkom Fluent Designu. Presnejšie, zmenou prešla spodná lišta, ktorá doteraz do nového vzhľadu aplikácie moc nezapadala. Spodná lišta doteraz neobsahovala takmer žiadne prvky Fluent Designu, no posledná aktualizácia spodnú lištu „sprehľadnila“. Pridané bolo klasické Fluent Designové priesvitné pozadie. Zmena sa týka aj rozpoloženia tlačidiel na spodnej lište. Tlačidlá pre prehrávanie, miešanie, preskakovanie pesničiek a opakovanie sa presunuli z pravej časti priamo do stredu nad „časovú os“ prehrávania. Všetky tlačidlá v strede aj vpravo taktiež prešli aj menšou dizajnovou úpravou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vzhľad novej spodnej lišty:

Zdroj: mspoweruser.com

Pre porovnanie, takto vyzerala stará spodná lišta:

Zdroj: vlastný

Aktualizácia je už teraz dostupná pre všetkých Insiderov zahrnutých v okruhu Fast Ring a očakáva sa, že sa po krátkom testovaní dostane aj ku klasickým používateľom. Najnovšiu aktualizáciu aplikácie Groove Music si môžete stiahnuť aj pomocou tlačidla nižšie.

Windows Media Player
Windows Media Player

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close