ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Huawei sprístupňuje Android Q v beta zostavení na prvý smartfón

Spoločnosť Huawei prostredníctvom tlačovej správy oznámila, že sprístupňuje najnovšiu verziu Androidu Q v beta zostavení pre zariadenie Huawei Mate 20 Pro.

Android Q stiahnete na prvý smartfón od Huaweiu

V prípade záujmu o vyskúšanie najnovšej verzie Androidu Q na vašom zariadení môžete tak spraviť prostredníctvom aplikácie Huawei’s Friendly User Test (FUT), predtým sa je však potrebné registrovať v BETA programe.  V prípade ak máte záujem zapojiť sa do beta programu, tak môžete tak spraviť do 30. júna. Potom bude beta skupina uzatvorená.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Android Q je 10. verziou operačného systému

Android Q je už 10. verziou operačného systému. Systém bol navrhnutý s dôrazom na silnejšiu ochranu jednotlivca. Napríklad, Android Q zavádza obmedzenia prístupu k súborom, aby sa zabránilo k zhromažďovaniu údajov medzi aplikáciami. Samozrejme, to nie je všetko čo má priniesť nový Android. Tešiť sa môžeme aj na nové funkcie, napríklad v podobe natívnej podpory 5G technológie, podpore skladateľných zariadení, nemala by chýbať ani podpora desktop módu po pripojení smartfónu k externému počítaču, podpory tmavého režimu a podobne.

Dostupnosť oficiálnej verzie Androidu Q je odhadovaná na 3. kvartál tohto roka. Spoločnosť Huawei zároveň oznámila, že aktualizáciu sprístupní hneď po tom, ako update bude dostupný pre Google Pixel telefóny. Zároveň spoločnosť spomenula zariadenia, pre ktoré aktualizácia bude dostupná.

Zdroj: tlačová správa, vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close