Huawei reaguje na obvinenia Česka: “Odmietame akékoľvek tvrdenia, že naša spoločnosť predstavuje riziko pre národnú bezpečnosť”

Huawei P20 Lite recenzia
Zdroj: vlastný

Posledné dni pre spoločnosť Huawei boli hektické. Viacero krajín, vrátane Českej republiky obvili tohto technologického giganta z možnej špionáže.

Konkrétne Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zaujala stanovisko ku spoločnosti Huawei a ZTE, že sú hrozbou pre národnú bezpečnosť. Úrad konkrétne povedal:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„K vydání tohoto varování nás vedly naše poznatky včetně poznatků z činnosti našich bezpečnostních partnerů a také zjištění našich spojenců. Hlavním problémem je právní a politické prostředí Čínské lidové republiky, ve kterém uvedené společnosti primárně působí. Čínské zákony vyžadují po soukromých společnostech působících v Číně mimo jiné součinnost při zpravodajských aktivitách, a tudíž pouštět je do systémů, které jsou klíčové pro chod státu, může představovat hrozbu, “ povedal riaditeľ NÚKIB, Dušan Navrátil. 

Spoločnosť Huawei na tieto slová Dušana Navrátila, riaditeľa NÚKIB reagovala oficiálnym stanoviskom, ktoré si môžete prečítať nižšie.

„Kategoricky odmietame akékoľvek tvrdenia, že naša spoločnosť predstavuje riziko pre národnú bezpečnosť. Žiadame týmto český Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť (NÚKIB), aby svoje tvrdenia doložil, namiesto pošpiňovania reputácie Huawei bez akýchkoľvek dôkazov.

Kybernetická bezpečnosť je a vždy bola našou hlavnou prioritou. Máme dostatok preukázateľných skúseností v Českej republike a na celom svete, ktoré potvrdzujú, že naše výrobky a riešenia sú bezpečné. V tridsaťročnej histórii našej spoločnosti nebolo nikdy preukázané, že sa spoločnosť Huawei dopustila akéhokoľvek prehrešku v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Vďaka tejto príkladnej skutočnosti sme sa stali dôveryhodným partnerom pre všetky hlavné telekomunikačné spoločnosti v Českej republike. So všetkými našimi partnermi spolupracujeme na dodávkach bezpečných a spoľahlivých sieťových riešení v Českej republike.

V Číne neexistujú žiadne zákony alebo nariadenia, ktoré by nútili spoločnosť Huawei alebo akúkoľvek inú spoločnosť, aby do svojich výrobkov povinne inštalovala tzv. „back doors“. Huawei nikdy od žiadnej vlády alebo vládnej inštitúcie takúto požiadavku nedostal a naša spoločnosť by s tým nikdy nesúhlasila.“

Zdroj: TS

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre