Huawei upozorňuje na nesprávnu interpretáciu ich vyjadrení. Android je stále pre nich prioritou číslo 1 [AKTUALIZOVANÉ]

Rakúsky krajinný manažér spoločnosti Huawei, Fed Wangfei, vylúčil do budúcnosti návrat k Mobilným službám spoločnosti Google (GMS).

Mobilne sluzby Huawei
Zdroj: Vosveteit.sk

Posledný rok bol pre spoločnosť Huawei rušnejším, ako po minulé roky. Dôvodom je stále pretrvávajúci konflikt s americkou vládou, ktorý trvá už od mája 2019. Celý konflikt spočíva v tom, že americká vláda obvinila Huawei z možnej špionáže prostredníctvom ich zariadení. Spoločnosť to samozrejme kategoricky odmietla a požiadala o dôkazy. Namiesto dôkazov sa Huaweiu však dostalo to, že sa dostali na takzvaný „Entity list“, teda zoznam spoločností, s ktorými majú americké firmy obmedzené možnosti spolupráce. V praxi to pre spoločnosť znamená, že nemôžu v novopredstavených zariadeniach využívať služby a technológie amerických spoločností, vrátane služieb spoločnosti Google.


[AKTUALIZOVANÉ 14:10]

Medzičasom nás kontaktovala slovenská pobočka spoločnosti Huawei, ktorá dáva na správnu mieru vyjadrenia kolegu, z ktorých vyplýva, že pre Huawei je aj naďalej prvou voľbou operačný systém Android. Vyjadrenie spoločnosti si môžete prečítať nižšie. Pôvodný text článku nájdete pod vyjadrením.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ekosystém Android vrátane Google Mobile Services (GMS) je pre nás prvou voľbou. Práve vďaka Androidu a GMS sme sa stali svetovou dvojkou medzi výrobcami smartfónov. Dôsledkom zaradenia našej spoločnosti Spojenými štátmi na takzvaný Entity list je, že aktuálne vyvíjame Huawei Mobile Services (HMS) a dávame vývojárom aplikácií  možnosť, aby sa k nám v tomto snažení pridali.”


Spoločnosť Huawei viackrát iniciovala, že ak sankcie budú zrušené, tak služby spoločnosti Google sú pre nich voľbou číslo 1. To sa však podľa slov rakúskeho krajinného manažéra Fed Wangfei zmenilo, ten počas tlačovej konferencie konanej v týchto dňoh povedal, že už aj v prípade zrušenia sankcií, tak by sa k službám Google nevrátili. Odôvodnil to slovami:

„…v takomto obchodnom konflikte už nechcete byť opäť hernou loptou…“

Inými slovami, podľa slov krajinného manažéra, spoločnosť sa chce v budúcnosti vyvarovať možným konfliktom podobného typu, ktoré majú významný dopad na chod. Zároveň tieto slová dávajú zmysel aj z druhého uhľa pohľadu. Huawei koncom minulého ruka spustil „mašinériu“ v podobe prechodu z Mobilných služieb spoločnosti Google na Mobilné služby Huawei. V preklade do ľudskej reči, spoločnosť nahradila mobilné služby Google za svoje vlastné riešenie. Cieľom tohto kroku je uľahčiť vývojárom tretích strán prispôsobiť aplikácie pre ekosystém spoločnosti Huawei, a zároveň naplniť ich vlastný obchod App Gallery aplikáciami od vývojárov. Huawei si od tohto kroku sľubuje, že minimalizuje dopady tohto konfliktu na minimum, v dôsledku čoho nebudú výrazne obmedzovaný používatelia ich smartfónov.

Nová verzia Mobilných služieb Huawei je dostupná už aj mimo domácej Číny

Mimochodom, spoločnosť Huawei na rozvoj Mobilných služieb vyčlenila 3 miliardy dolárov, ktoré plánuje v dohľadnej dobe minúť. A to ako na podporu vývojárov, tak aj na marketingové účely, ktorých cieľom je presvedčiť používateľov, že ich hardvér dokáže fungovať rovnako skvelo, ako predtým.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre