HuaweiSpravodajstvo

Huawei OS nepríde v júni. Informácie boli založené na internom nedorozumení

Včerajší deň nebol plný noviniek len vo svete spoločnosti Xiaomi, ktorá predstavila novú vlajkovú loď Redmi K20 PRO a notebook RedmiBook 14, ale aj vo svete Huawei.

Operačný systém od Huaweiu príde neskôr

Viacero médií v priebehu včerajšieho dňa prinieslo report, že operačný systém od spoločnosti Huawei bude uvoľnený už v júni. Správy boli však založené na mylných informáciách, ktoré vznikli na základe nedorozumenia v rámci internej komunikácie spoločnosti. Portál HuaweiCentral.com prišiel s reportom, v ktorom sa blízky zdroj spoločnosti vyjadril, že Hogmeng OS/ARK OS nepríde v júni.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Dostali sme potvrdenie od spoločnosti Huawei, že interne došlo k určitému zmätku a dátum spustenia nového operačného systému nahrádzajúceho systém Android, s kódovým označením HongMeng, sa v júni tohto roku nespustí.“

Operačný systém Hongmeng / ARK OS

Po sankciách uvalených americkou vládou vyšlo na povrch viacero informácií týkajúcich sa chystaného operačného systému od spoločnosti Huawei. V Číne by mal niesť označenie Hongmeng a mimo nej ARK OS. Podľa dostupných informácií by OS od Huaweiu mohol byť predstavený ešte v tomto roku, najneskôr však na jar toho budúceho. Zároveň, operačný systém Hongmeng / ARK OS by mal byť čiastočne kompatibilný s aplikáciami od Androidu. Bude postavený na rovnakých základoch čím umožní vývojárom „prepísať“ ich existujúce aplikácie do požadovaného kódu.

Zdroj: via Huaweicentral.com. Gizchina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close